O víkendu se v Británii a USA protestovalo proti Kaddáfímu

O víkendu se v Británii a USA protestovalo proti Kaddáfímu
Muž plive na Kaddáfího podobiznu.
V neděli protestovali odpůrci Muammara Kaddáfího před libyjskou ambasádou v Londýně.
"Chceme svobodu."
V neděli protestovali odpůrci Muammara Kaddáfího před libyjskou ambasádou v Londýně.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
21. 2. 2011 8:40

Londýn/Washington/Tripolis - Protesty odpůrců současného vůdce Muammara Kaddáfího přerostly v krvavé boje. Celkový počet obětí za poslední čtyři dny nepokojů stoupl podle organizace Human Rights Watch sídlící v New Yorku na 173. Skutečný počet mrtvých může být však ještě vyšší. Země Evropské unie zvažují, že stáhnou z Libye své občany. Rakousko už kvůli tomu vyslalo vojenský letoun, který je na Maltě připraven na zahájení akce.

 

Právě se děje

před 2 minutami

V Číně na nový vir zemřelo už 25 lidí. Podle vlády se počet nakažených vyšplhal na 830 případů

Už 25 obětí evidují čínské úřady v souvislosti s šířením nového typu koronaviru, který se na konci loňského roku objevil v 11milionovém městě Wu-chan. Počet prokázaných případů se zároveň k 23. lednu v Číně vyšplhal na 830, oznámila vláda podle světových zpravodajských agentur. Předtím média psala o 18 mrtvých a více než 630 nakažených.

Čínské ministerstvo zdravotnictví v rámci nového hlášení mimo jiné potvrdilo čtvrteční zprávu o prvním úmrtí způsobeném koronavirem mimo centrální provincii Chu-pej. Jde o případ 80letého pacienta, který zemřel v provincii Che-pej po návratu z dvouměsíčního pobytu ve Wu-chanu.

Z 830 potvrzených případů je 177 považováno za vážné, zatímco 34 "uzdravených" lidí už údajně mohlo opustit nemocniční lůžka. Podle agentury AFP dále čínská vláda informovala, že úřady prověřují 1072 pacientů, u nichž panuje podezření na nakažení záhadným virem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy