Letadla NATO zaútočila na Kaddáfího televizi

Reuters ČTK Reuters, ČTK
30. 7. 2011 17:16
Mluvčí NATO upřesnil, že aliance zaútočila na vysílače, aby Kaddáfího "umlčela"
Muammar Kaddáfí.
Muammar Kaddáfí. | Foto: Reuters

Tripolis - Letadla Severoatlantické aliance v noci na sobotu zaútočila na tři vysílače libyjské televize.

V libyjské metropoli Tripolisu v noci zazněla série výbuchů. Podle agentury AFP to bylo v místech, kde je Kaddáfího sídlo.

Otřásl se i nedaleký hotel, kde jsou soustředěni zahraniční novináři. Televize Al-Džamáhíríja bez podrobností oznámila, že bylo zasaženo její sídlo.

Vysílá však dále a oznámila, že při náletu zahynuli tři její pracovníci a patnáct jich bylo zraněno. Bombardování odsoudila jako útok NATO "na žurnalisty".

Mluvčí NATO v Bruselu pak informoval, že letouny NATO zaútočily na televizní vysílače, aby "Kaddáfího umlčely". Podle něho byl útok v souladu s rezolucí Rady bezpečnosti OSN hovořící o nutnosti bránit libyjské civilisty.

"Náš zásah byl nutný, protože režim televizi využívá k útlaku civilních obyvatel," prohlásil mluvčí.

Libyjský vládní mluvčí mezitím prohlásil, že jednotky diktátora Muammara Kaddáfího zabily od středy na západě země nejméně 190 povstalců.

Mluvčí libyjské vlády v pátek večer kromě oznámení o údajném zabití nejméně 190 povstalců na západě země řekl, že za smrt povstaleckého velitele Júnise je odpovědná teroristická síť Al-Káida.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy