Le Penová kvůli hákovému kříži zažaluje Madonnu

15. 7. 2012 20:31
Zpěvačka v jednom ze svých klipů ukázala političku s hákovým křížem na čele
Madonna během koncertu na pařížském stadionu Stade de France
Madonna během koncertu na pařížském stadionu Stade de France | Foto: Reuters

Paříž - Americká zpěvačka Madonna rozlítila francouzské nacionalisty. Během sobotního koncertu v Paříži totiž v jednom videoklipu ukázala portrét Národní fronty (FN) Marine Le Penové s hákovým křížem na čele.

Krajně pravicová strana proto oznámila, že na Madonnu příští týden podá žalobu.

"Marine Le Penová bude bránit nejen svou vlastní čest, ale také čest členů strany, přívrženců a milionů voličů Národní fronty," prohlásil místopředseda partaje Florian Philippot.

Podle něj jde o "další provokaci" během Madonnina turné k jejímu nejnovějšímu albu MDNA. On sám označil koncertní šňůru za fiasko. "Pařížský stadion Stade de France nebyl zdaleka zaplněn."

Agentura AFP upozornila, že vystoupení skutečně nebylo vyprodané, a když se objevila videomontáž s Le Penovou, mnozí diváci dávali hlasitě najevo nelibost.

Madonna má ve Francii v rámci svého celosvětového turné MDNA koncertovat ještě jednou, a to 21. srpna v Nice na Azurovém pobřeží, kde má Národní fronta mnoho přívrženců. Marine Le Penová skončila v nedávných prezidentských volbách na třetím místě.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Summit NATO vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem, řekl ministr Kulhánek

Lídři zemí Severoatlantické aliance na pondělním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice v diplomatické při s Ruskem, kterou vyvolala kauza Vrbětice. Českým novinářům to před odpoledním jednáním řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Společná reakce na agresivní chování Moskvy ke spojeneckým i partnerským zemím bude jedním z důležitých témat dnešní schůzky aliančních prezidentů a premiérů.

Státy NATO již Česku vyslovily podporu krátce po dubnovém zveřejnění závěrů českých tajných služeb o účasti ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Nyní se podle Kulhánka k útoku a následné diplomatické roztržce vyjádří i političtí vůdci spojeneckých zemí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy