Kozí muž identifikován. Je to lovec z Kalifornie

Petr Jemelka Petr Jemelka
25. 7. 2012 11:55
Americká horská služba ukončila pátrání po muži, který v kozím převleku táhnul se stádem
Kozí muž.
Kozí muž. | Foto: YouTube

Salt Lake City - Americká horská služba může být o něco klidnější.

Záhada muže, který v kozím převleku po čtyřech táhnul se stády pasoucích se divokých koz po náhorních plošinách severního Utahu, je vyřešena.

Podle agentury AP se podivín sám přihlásil a poskytl úřadům vysvětlení svého poněkud neobvyklého chování. Phil Douglass ze správy přírodní rezervace v Utahu proto vydal k případu oficiální prohlášení.

Za kozu se převlékal nejmenovaný sedmapadesátiletý lovec z Kalifornie, jeho pochod se stádem byl součástí tréninku na příští sezonu a lovec během něho chtěl vyzkoušet, do jaké míry mu kozy jeho novou identitu uvěří.

Do Utahu se vydal proto, že se doslechl, že je tam kontakt s těmito zvířaty nejsnazší. Podle Douglasse je toto vysvětlení dostatečné, a případ tak může být odložen.

Kozí muž byl poprvé spatřen 15. července, kdy ho poblíž horského štítu Ben Lomond severně od města Ogden zahlédl fotograf Coty Creighton.

"Uviděl jsem ho, když se zrovna vlekl za stádem. Poté, co si mě všiml, zastavil a na chvíli zkameněl," řekl fotograf agentuře AP a dodal, že se muž nechal fotografovat.

"Když jsem začal fotit, na několik minut si sedl na pahorek," dodal Creighton. Po chvíli se ale prý opět postavil na všechny čtyři a spěchal zpět za svým stádem.

Hrozilo mu vážné potrkání

Netrvalo dlouho a rozběhla se pátrací akce. Ne že by se snad lovec dopustil něčeho nelegálního, strážci národního parku se ale obávali, že mu hrozí nebezpečí.

"(Kozy) se mohou rozrušit, střeží si vlastní území a jsou to přeci jen divoká zvířata. Ten muž na sebe bere jejich podobu a tím mění pravidla hry, když to ale dělá na vlastní nebezpečí, nedopouští se ničeho protiprávního. Podle mého názoru si však neuvědomuje riziko. Hledáme ho, abychom ho varovali," vysvětloval důvod pátrání Phil Douglass ze správy přírodní rezervace v Utahu.

Kromě vážného potrkání mu totiž hrozilo i jiné smrtelné nebezpečí. V září začíná lovecká sezona.

 

Právě se děje

Další zprávy