Jsou to pomluvy za peníze soukromých sponzorů, řekl Medveděv na adresu Navalného

ČTK ČTK
4. 4. 2017 18:08
Ruský premiér Dmitrij Medveděv obvinil opozičního vůdce Alexeje Navalného z pomluv vyrobených za peníze "soukromých sponzorů". Reagoval tak na film o svém údajném korupčním chování, který nedávno zveřejnil Navalného Fond proti korupcí. Následné demonstrace proti zneužívání moci se v Moskvě zúčastnily desetitisíce lidí. "Je to nečestné chování, způsob, jak dosáhnout vlastních zištných cílů," řekl premiér. Organizátora demonstrací označil za "souzenou osobu", o níž nelze mít iluze. Navalnyj podle Medveděva "vyhnal neplnoleté lidi do ulic, což je prakticky zločin". Film obsahoval informace o majetku předsedy vlády, jehož hodnota údajně dalece přesahuje Medveděvovy legální příjmy.
Dmitrij Medveděv.
Dmitrij Medveděv. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 24 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ČEZ rozeslal bezpečnostní dotazník třem zájemcům o Dukovany, Čína a Rusko mezi nimi nejsou

Firma Elektrárna Dukovany II ze skupiny ČEZ v pondělí rozeslala dopis a zahájila bezpečnostní posouzení třech zájemců o stavbu nového jaderného bloku v dukovanské elektrárně. Oslovena byla francouzská společnost EdF, americký Westinghouse a jihokorejská společnost KHNP. Sdělil to mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle předpokladů tak bezpečnostní dotazník neobdržela ruská společnost Rosatom a čínská společnost CGN, které se česká vláda rozhodla do chystaného tendru nepozvat.

Mluvčí uvedl, že všechny relevantní informace k bezpečnostním otázkám předloží uchazeči ČEZ do konce letošního listopadu a vláda poté rozhodne, kteří zájemci budou přizváni do tendru. Termín je až po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. Cílem bezpečnostního posouzení je podle Kříže zhodnotit všechny potenciální dodavatele a získat informace potřebné pro zajištění bezpečnostních zájmů. Jde především o vyjasnění vlastnické struktury, dodavatelského řetězce, vazeb dotčených subjektů se státem, problémy s realizací projektů, obvinění a jiné problémy v projektech jaderných zdrojů, transfer technologií a know-how a další, řekl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy