Jan Pavel II. byl prohlášen za blahoslaveného

Jan Pavel II. byl prohlášen za blahoslaveného
Zaplněné Svatopetrské náměstí.
Biskupové čekají před začátkem mše k blahořečení Jana Pavla II.
Francouzské řádové sestry zdraví poutníky ve Vatikánu.
Sestra v detailu.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
1. 5. 2011 12:56

Bývalý papež Jan Pavel II. byl dnes dopoledne ve Vatikánu prohlášen za blahoslaveného. Latinskou formuli pronesl jeho nástupce Benedikt XVI. na mši, kterou vedl na Svatopetrském náměstí. Blahořečení Jana Pavla II. označil kardinál Miloslav Vlk za největší událost posledních 20 let. Podívejte se na ni ve fotogalerii.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Weby britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků

Digitální platformy dvou největších britských politických stran se staly terčem kybernetických útoků. Na labouristy hackeři zaútočili už v pondělí, dnes se obětí hackerského útoku stala největší opoziční strana znovu a kromě ní kyberútok postihl i vládní konzervativce, informovala agentura Reuters. Labouristé dnes pondělní útok popsali jako sofistikovaný a rozsáhlý, ale nakonec neúspěšný. Informace britských médií ovšem nasvědčují tomu, že incident nebyl co do rozsahu a použité metody nijak výjimečný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy