Jak šel čas s generálem Ratkem Mladičem

Jak šel čas s generálem Ratkem Mladičem
Masové hroby ve městě Snagovo, nedaleko Zvorniku na nedatované fotografii. Bývalý velitel bosenskosrbské armády je obžalovaný z válečných zločinů na území Bosny a Hercegoviny a má stanout před trestním tribunálem v Haagu. Podle posledních zpráv už je v letadle do Nizozemska. Kromě jiných zločinů je mu přičítán i masakr osmi tisíc bosenských muslimů ve Srebrenici v roce 1995.
Na snímku z 10. srpna 1993 Ratko Mladič přichází na sarajevské letiště, aby vyjednal stažení svých jednotek z hory Igman.
Mladič hovoří se srbským vojákem v kasárnách na předměstí Sarajeva. Archivní snímek z 15. února 1994.
Archivní snímek z 26. září 1995 - Mladič na tiskové konferenci v Banja Luce.
Foto: Profimedia.cz
Lucie Kalivodová
26. 5. 2011 14:57
Šestnáct let hledaný vojenský velitel bosenských Srbů Ratko Mladič byl ve čtvrtek zatčen srbskou policií.

Bělehrad - Šestnáct let hledaný vojenský velitel bosenských Srbů Ratko Mladič byl ve čtvrtek zatčen srbskou policií. Informaci přinesla jako první srbská rozhlasová stanice B-92 a na mimořádné tiskové konferenci ji potvrdil i srbský prezident Boris Tadič s tím, že se pracuje na Mladičově vydání haagskému tribunálu.

Generál byl zatčen ráno v obci Lazarevo nedaleko Zrenjaninu na severu země na základě anonymního udání. Nejhledanější válečný zločinec měl doklady na jméno Milorad Komadič, jeho totožnost však potvrdily testy DNA. Jak šel čas s Ratko Mladičem, se můžete podívat v následující fotogalerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 3 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy