Italské ministerstvo vnitra podepsalo s muslimskými obcemi výnos o boji proti násilí a terorismu

ČTK ČTK
1. 2. 2017 20:14
Zástupci muslimských obcí v Itálii podepsali s italským ministerstvem vnitra dokument, v němž se obě strany zavázaly bojovat proti všem formám násilí a proti terorismu. Text obsahuje také slib, že tradiční páteční modlitby muslimů v zemi budou v italštině, nebo do ní budou překládány, informovala tisková agentura ANSA. Podle italského ministra vnitra Marca Minniti dokument podepsali zástupci sdružení, která reprezentují nejméně 70 procent muslimských obcí v zemi. "Je to velmi důležitý dokument, který zakotvuje v přítomnosti i v budoucnosti mezináboženský dialog. Můžeme být různých vyznání, ale všichni jsme Italové," zdůraznil Minniti.
ilustrační foto.
ilustrační foto. | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Padesátku migrantů vysadili převaděči v Bavorsku poblíž české hranice

Převaděči vysadili na dálnici v Bavorsku poblíž německo-české hranice 56 migrantů. Ponechali je svému osudu při nízkých teplotách a sněžení. Spolková policie podle agentury DPA sdělila, že uprchlíci pocházející ze Sýrie, Somálska a Palestiny, mezi nimi i šest dětí ve věku od dvou do 14 let, si museli vystoupit z nákladního vozu v noci pravděpodobně na parkovišti využívaném pendlery poblíž obce Wernberg-Köblitz.

Skupina musela čekat několik hodin na další převaděče. Někteří uprchlíci bloudili po okolí - po dálnici A6, místní spolkové silnici a obci Wernberg. Část skupiny hledala útočiště v selském dvoře u vesnice Kötschdorf.

Policie, kterou o případu informoval místní občan, migranty zatím umístila do hasičské zbrojnice ve Wernbergu, kde jim bylo poskytnuto jídlo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy