reklama
 
 

Íránec prchal v Thajsku, vlastní granát mu utrhl nohy

14. 2. 2012 15:15
Souvisí incident v Bangkoku s pondělní explozí v Dillí?

Bangkok - Thajská policie zadržela muže s íránským jménem a doklady, který měl u sebe granát. Ten vybuchl u jeho těla a utrhl mu obě nohy.

Svědci uvedli, že útočník nejprve hodil granát před vůz taxi, protože ho řidič nechtěl odvézt. Když jej začali pronásledovat policisté, hodil granát po nich. Učinil to ale ze svého pohledu velmi nešťastně. Trefil se do stromu, od kterého se výbušnina odrazila zpět k němu a explodovala.

Muž je nyní ve vážném stavu v nemocnici.

Incident se odehrál krátce poté, co na jiném místě Bangkoku vybuchla nálož v bytě. Později následoval ještě další výbuch na ulici.

Podle thajské policie byli zraněni další čtyři lidé, ale nikdo z nich vážně. "Policie má situaci pod kontrolou. Domníváme se, že muž skladoval značné množství výbušnin v bytě, který měl pronajatý," řekla policejní mluvčí Thitima Čajsaengová.

Policisté pátrají po dalších dvou mužích, jednoho údajně už dopadli na letišti Suvarnabhumi.

Izraelská média spekulují o tom, že události v Thajsku mají souvislost s pondělním výbuchem automobilu izraelského velvyslance v Dillí. Exploze zranila manželku diplomata.

Indická policie pátrá po muži, který byl spatřen, jak na motocyklu zastavuje u velvyslancova vozu a nějaký předmět k němu dává.

V pondělí navíc našel nálož v automobilu zaměstnanec izraelského velvyslanectví v gruzínském Tbilisi. Zneškodnili ji pyrotechnici.

Premiér židovského státu Benjamin Netanjahu obvinil z útoků Írán a proíránské libanonské hnutí Hizballáh. Íránci zase viní Izrael, že organizuje vraždy íránských jaderných fyziků a vědců. Nedávno íránská státní média avizovala, že za vraždy přijde odplata.

Ministr obrany Izraele Ehud Barak uvedl, že výbuchy v Thajsku jsou také dílem Íránu a nálože byly určeny izraelským diplomatům.

autor: Zahraničí | 14. 2. 2012 15:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama