Írán může vyrobit jadernou zbraň, řekl tamní poslanec

ČTK ČTK
7. 4. 2012 11:44
Vědomosti i vědce v Íránu mají, ale k výrobě prý nikdy nepřistoupí
Desítky tisíc Íránců pochodují na vládou organizované demonstraci v Teheránu.
Desítky tisíc Íránců pochodují na vládou organizované demonstraci v Teheránu. | Foto: Reuters

Teherán - Írán má potřebné vědomosti i vědeckou kapacitu pro výrobu jaderných zbraní, ale nikdy prý k výrobě nepřistoupí.

O vyjádření významného íránského poslance, informovala dnes agentura AP.

Gholamrézá Mesbahí-Mokadam tvrdí, že Írán může snadno produkovat vysoce obohacený uran, který je zapotřebí k výrobě jaderné bomby. Ale touto cestou se politika Teheránu neubírá.

Je to poprvé, co prominentní íránský politik veřejně řekl, že Írán má technologickou kapacitu pro výrobu jaderných zbraní.

Západ v čele se Spojenými státy obviňuje Írán, že se snaží dosáhnout vlastní výroby jaderných zbraní. Teherán to popírá a trvá na tom, že jeho jaderný program je mírový.

 

Právě se děje

před 57 minutami

V rybníku na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil dvaačtyřicetiletý muž

V rybníku u obce Bílý Kámen na Jihlavsku se v neděli večer zřejmě utopil muž narozený v roce 1979. Jeho tělo vytáhli z vody policejní potápěči dnes asi v 00:30. Pro potvrzení příčiny úmrtí bude nařízená pitva. ČTK to řekla mluvčí policie Dana Čírtková.

Policie se o události dozvěděla po 18:00. Dva muži se šli koupat do rybníku Lomák. "Jeden vlezl do vody a měl plavat a druhý po chvíli zjistil, že už ho na hladině nevidí, tak to oznámil policii, spustilo se pátrání," řekla Čírtková.

K rybníku přijeli hasiči, policisté i jejich potápěči. "V nočních hodinách, kolem 00:30 bylo skutečně nalezeno tělo utonulého muže - zřejmě utonulého, taky mohl mít zdravotní potíže," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy