Írán chce omezit kontrolu OSN nad atomovým programem

Reuters Reuters
29. 11. 2009 9:45
Výzva přichází dva dny poté, co OSN přijala rezoluci proti Íránu
Jaderné zařízení u Komu
Jaderné zařízení u Komu | Foto: Reuters

Teherán - Iránský parlament vyzval tamní vládu, aby předložila plán na omezení spolupráce s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (IAEA). Výzva přichází dva dny poté, co agentura, součást OSN, přijala rezoluci proti Iránu.

Rezoluce připravená USA, Velkou Británii, Ruskem, Čínou, Francií, a Německem vytýká Íránu tajnosti kolem obohacování uranu a požaduje zmrazení projektu. Agentura se obává přípravy jaderné bomby.

"Kvůli chování světových mocností by vláda měla předložit plán na omezení spolupráce Íránu s agenturou," uvedli podle íránského státního rádia poslanci ve svém prohlášení. Íránská vláda nadále jakákoliv podezření ohledně svého jaderného programu odmítá.

Foto: Aktuálně.cz

 

Právě se děje

před 12 minutami

Dálnice D1 na Benešovsku stojí, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova zastavila provoz na dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta je přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra.

Nehoda na 56 kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Na místě zasahují složky integrovaného záchranného systému.

před 48 minutami

Tajfun v Japonsku zabil už 66 lidí

Počet obětí ničivého tajfunu Hagibis, který o víkendu zasáhl Japonsko, vzrostl na nejméně 66, dalších 15 lidí je pohřešováno. Podle agentury DPA o tom informovala japonská televize NHK.

Agentura Kjódó napsala, že bez elektřiny je stále na 34 000 domácností. Bez dodávek vody se musí obejít 138 000 domácností.

V zasažených oblastech pokračuje pátrání po nezvěstných, do kterého jsou zapojeny tisíce policistů, hasičů i vojáků.

před 57 minutami

V centru Prahy nesmí vystupovat lidé v kostýmech ani bublifukáři

V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a nesmí se tam ani dělat bubliny, po kterých jsou chodníky podle vedení města znečištěné a nebezpečné pro chodce.

Novela vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, kterou zastupitelé schválili v září, současně rozšířila zákaz pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a na Velkopřevorské náměstí, náměstí Míru, Nerudovu ulici a část Spálené mezi křižovatkou s Purkyňovou ulicí a Národní třídou.

Vyhláška konkrétně zakazuje "vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her" a "vystoupení v převlecích svými rozměry zjevně přesahujícími proporce dospělého člověka". Zakázána jsou také vystoupení, která nepřiměřeně ruší hlukem, pachem či znečišťování.

Další zprávy