Hackeři napadli počítače amerických republikánů. Už dříve ukradli e-maily i konkurenčním demokratům

ČTK ČTK
19. 8. 2016 7:02
Hackeři napadli počítače amerických republikánů i pracovníků kampaně jejího prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. S odvoláním na zdroje z vyšetřování to napsala agentura Reuters. Už dříve hackeři napadli i konkurenční demokraty. Hackeři umístili škodlivý software do napadených republikánských počítačů loni. Trumpova kampaň poté najala bezpečnostní firmu CrowdStrike, která pomáhá i demokratům řešit následky hackerského útoku, za nímž podle vyšetřovatelů stáli hackeři z Ruska. Uniklé e-maily ukázaly, že vedení demokratů dávalo v primárkách přednost Hillary Clintonové před soupeřem Berniem Sandersem. Kvůli aféře odstoupila předsedkyně demokratů Debbie Wassermanová Schultzová.
Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 4 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy