KLDR hrozí nejsilnějším testem vodíkové bomby. Jak se liší oproti jaderné?

Štěpán Plaček Jiří Kropáček Štěpán Plaček, Jiří Kropáček
Aktualizováno 22. 9. 2017 10:57
Severokorejská krize se vyostřuje. Americký prezident Donald Trump si vyměňuje výhrůžky s diktátorem KLDR Kim Čong-unem a rostou obavy z dalších raketových testů. Severní Korea podle Japonců možná dokonce připravuje test rakety s jadernou hlavicí. Sám severokorejský ministr zahraničí Ri Jong-ho zase řekl, že země by brzy mohla provést dosud nejsilnější test vodíkové bomby.

načítám grafiku

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy