Mimořádná zpráva

Gotta nahradí Němka. Včelka Mája ho už nechce

ČTK ČTK
22. 2. 2013 14:58
Úvodní píseň nazpívá na hudbu Karla Svobody německá zpěvačka Helene Fischerová
Zpěvák Karel Gott pózuje s Včelkou Májou a Čmelákem Vilíkem v zábavním parku Land Fleesensee.
Zpěvák Karel Gott pózuje s Včelkou Májou a Čmelákem Vilíkem v zábavním parku Land Fleesensee. | Foto: ČTK

Berlín - V novém zpracování kultovního animovaného seriálu Včelka Mája sice v Německu zazní známá titulní píseň z původní série ze 70. let, nakonec ji ale nenazpívá Karel Gott. Právě jeho hlas je s ní přitom neodmyslitelně spjat. Nejen v Česku, ale i v Německu.

Německá veřejnoprávní televize ZDF, která nechala vyrobit 78 nových dílů dobrodružství malé zvědavé včelky, oznámila, že českého zpěváka nahradí populární Němka Helene Fischerová.

Mluvčí ZDF upřesnila, že originální skladba z pera skladatele Karla Svobody sice zůstane v seriálu zachována, Gottův velký hit Biene Maja má ale nazpívat osmadvacetiletá rodačka z ruského Krasnojarsku Fischerová. Navzdory svému mládí patří už řadu let ke stálicím německých šlágrových hitparád.

Gott a Vinnetou.
Gott a Vinnetou. | Foto: ČTK

ZDF, která novou sérii nechala vyrobit s francouzským kanálem TF1 v belgickém Studiu 100, chce úspěch původních dílů vzniklých v Japonsku zopakovat pomocí moderního výtvarného pojetí a dynamiky vyprávění, které podle televize budou více odpovídat diváckým návykům současné generace.

Vedle známých postav Máji, Vilíka, Hopa nebo tety Kasandry se v ní objeví i noví hrdinové jako mrzutý šnek Rufus, chrobák Ben, nervní moucha Barryl nebo krásná beruščí slečna Lara. Zatímco ve Francii se nové epizody už vysílají, Němci se na ně mohou těšit až od Velikonoc.

Titulní píseň v podání Karla Gotta je v Německu stejně populární jako samotný kreslený seriál z let 1975 a 1979. Ten vznikl na motivy oblíbených dětských knížek německého spisovatele z počátku 20. století Waldemara Bonselse a po celém světě si získal miliony fanoušků.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boleslav má zdravotní potíže, Liberec vyzve Spartu

Hokejisté Mladé Boleslavi nenastoupí k úternímu utkání 5. kola extraligy v Liberci. Řada hráčů středočeského celku se potýká se zdravotními problémy, proto byl duel prozatím odložen na neurčito. Bílí Tygři si jako náhradu vyjednali narychlo utkání se Spartou, jež bude předehrávkou 19. kola.

Mladoboleslavští i Severočeši potvrdili změny na svých webových stránkách. "Děje se tak na popud mladoboleslavského klubu. Řada Bruslařů má zdravotní problémy, které v současné době nelze vyloučit jako nákazu covidem-19," uvedli v krátké zprávě Středočeši.

Ještě v neděli přitom Mladá Boleslav hrála a porazila v předehrávce 26. kola shodou okolností právě Spartu (4:2). Vítězný tým k úspěchu dovedlo trio Petr Haken, Radim Vrbata a Václav Nedorost, kteří nahradili Radima Rulíka a Pavla Pateru. Stabilní trenérská dvojice scházela kvůli nemoci.

Souboj se Spartou odehraje Liberec se stejným začátkem, jaký měl mít jeho duel s Bruslařským klubem. Úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Další zprávy