Gotta nahradí Němka. Včelka Mája ho už nechce

ČTK ČTK
22. 2. 2013 14:58
Úvodní píseň nazpívá na hudbu Karla Svobody německá zpěvačka Helene Fischerová
Zpěvák Karel Gott pózuje s Včelkou Májou a Čmelákem Vilíkem v zábavním parku Land Fleesensee.
Zpěvák Karel Gott pózuje s Včelkou Májou a Čmelákem Vilíkem v zábavním parku Land Fleesensee. | Foto: ČTK

Berlín - V novém zpracování kultovního animovaného seriálu Včelka Mája sice v Německu zazní známá titulní píseň z původní série ze 70. let, nakonec ji ale nenazpívá Karel Gott. Právě jeho hlas je s ní přitom neodmyslitelně spjat. Nejen v Česku, ale i v Německu.

Německá veřejnoprávní televize ZDF, která nechala vyrobit 78 nových dílů dobrodružství malé zvědavé včelky, oznámila, že českého zpěváka nahradí populární Němka Helene Fischerová.

Mluvčí ZDF upřesnila, že originální skladba z pera skladatele Karla Svobody sice zůstane v seriálu zachována, Gottův velký hit Biene Maja má ale nazpívat osmadvacetiletá rodačka z ruského Krasnojarsku Fischerová. Navzdory svému mládí patří už řadu let ke stálicím německých šlágrových hitparád.

Gott a Vinnetou.
Gott a Vinnetou. | Foto: ČTK

ZDF, která novou sérii nechala vyrobit s francouzským kanálem TF1 v belgickém Studiu 100, chce úspěch původních dílů vzniklých v Japonsku zopakovat pomocí moderního výtvarného pojetí a dynamiky vyprávění, které podle televize budou více odpovídat diváckým návykům současné generace.

Vedle známých postav Máji, Vilíka, Hopa nebo tety Kasandry se v ní objeví i noví hrdinové jako mrzutý šnek Rufus, chrobák Ben, nervní moucha Barryl nebo krásná beruščí slečna Lara. Zatímco ve Francii se nové epizody už vysílají, Němci se na ně mohou těšit až od Velikonoc.

Titulní píseň v podání Karla Gotta je v Německu stejně populární jako samotný kreslený seriál z let 1975 a 1979. Ten vznikl na motivy oblíbených dětských knížek německého spisovatele z počátku 20. století Waldemara Bonselse a po celém světě si získal miliony fanoušků.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy