Foto: V Mekce se modlí skoro dva miliony muslimů

Foto: V Mekce se modlí skoro dva miliony muslimů
Do města míří ohromné množství muslimských poutníků z celého světa.
Každý z muslimů má dle své víry povinnost alespoň jednou za život pouť vykonat. Na této fotografii vidíte Hodinovou věž v Mekce.
Poblíž zmiňované věže se nalézá Velká mešita.
K mešitě míří muslimové z různých zemí.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
25. 10. 2012 15:20

Statisíce muslimů zaplavily saúdskoarabskou Mekku. Koná se tu velká pouť, na niž je bezvěrcům vstup zakázán. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy