Foto: V Mekce se modlí skoro dva miliony muslimů

Foto: V Mekce se modlí skoro dva miliony muslimů
Do města míří ohromné množství muslimských poutníků z celého světa.
Každý z muslimů má dle své víry povinnost alespoň jednou za život pouť vykonat. Na této fotografii vidíte Hodinovou věž v Mekce.
Poblíž zmiňované věže se nalézá Velká mešita.
K mešitě míří muslimové z různých zemí.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
25. 10. 2012 15:20

Statisíce muslimů zaplavily saúdskoarabskou Mekku. Koná se tu velká pouť, na niž je bezvěrcům vstup zakázán. Podívejte se.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy