Obrazem: Na Venuši by mohl být život. Podívejte se na snímky jejího žhavého povrchu

Obrazem: Na Venuši by mohl být život. Podívejte se na snímky jejího žhavého povrchu
...
"Byla jsem opravdu překvapená - dokonce v šoku," popsala své překvapení astronomka Jane Greavesová z univerzity ve velšském Cardiffu, která studii vedla.
"Něco musí vytvářet fosfan na Venuši tak rychle, jako se ničí," vysvětluje astrofyzička Anita Richardsová z univerzity v anglickém Manchesteru.
Nyní planetu halí hustá jedovatá atmosféra, která zadržuje teplo - její povrch tak dosahuje až spalujících 471 stupňů Celsia.
Foto: NASA / JPL
Mezinárodní tým vědců oznámil překvapivý objev. V atmosféře naší nejbližší planety Venuše našli fosfan. Tento plyn podle nich naznačuje, že na planetě by mohl být život, protože bývá spojován s živými mikroorganismy. Jiné vysvětlení vědci zatím nemají. Podívejte se na fotografie Venuše, jinak nehostinné planety, kterou halí jedovatá atmosféra.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila nehoda kamionu, ve směru na Brno zůstává uzavřena

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku zastavila v pondělí večer nehoda kamionu. Policie ráno po 12 hodinách obnovila provoz ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstává zavřený, od 161. kilometru stojí na dálnici kolona kamionů.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie ráno na twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy