V Botswaně záhadně zemřely stovky slonů, ukazují letecké snímky. Nikdo neví proč

V Botswaně záhadně zemřely stovky slonů, ukazují letecké snímky. Nikdo neví proč
Případ vyšetřuje i charitativní organizace Sloni bez hranic (EWB). Zatím zjistila, že někteří živí sloni v oblasti se chovají divně. Mají problémy s chůzí, kulhají, vypadají dezorientovaně a jsou vyhublí a otupělí.
Pytláci někdy slony tráví kyanidem. Jenže těla slonů uhynulých v Botswaně zůstávají netknutá. Nikdo jim neuřízl kly, které jsou pro pytláky cenné.
Ve skutečnosti může být uhynulých slonů mnohem víc, než zachytily letecké snímky, jen se jejich těla ještě nenašla.
Zajímavé je, že v okolních zemích nikdo umírání slonů nezaznamenal.
Foto: Reuters
Zahraničí dap ČTK Zahraničí, dap, ČTK
3. 7. 2020 13:15
V africké Botswaně umírají sloni. Už nejméně 350 uhynulých zvířat objevily úřady poblíž delty řeky Okavango na severu země. Nikdo zatím neví, na co sloni umírají. První těla se objevila na začátku května, většina z nich leží v blízkosti vody. Nyní probíhá vyšetřování, úřady ale zatím vyloučily pytláctví. Žádnému slonu totiž nikdo neuřezal kly.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy