Foto: Uprchlíky v Bělehradě trápí silné mrazy. Přežívají v opuštěných budovách

Uprchlíci z Afghánistánu se zahřívají u ohně v opuštěném skladišti poblíž hlavního nádraží v Bělehradě.
Balkán zasáhly mrazy. V Bělehradě přežívají v otřesných podmínkách zhruba dva tisíce běženců. Na snímku muž v opuštěném skladišti.
Opuštěné bělehradské železniční skladiště využívají jako dočasný úkryt stovky uprchlíků. Fotografie zachycuje jednoho z nich, jak se myje.
Uprchlíci si připravují jídlo v nevyužívaném skladišti.
Dobrovolnice na jedné z bělehradských ulic rozdává běžencům deky.
Foto: Marko Drobnjakovic/Lékaři bez hranic
Zahraničí Zahraničí, Lékaři bez hranic
Aktualizováno 11. 1. 2017 20:50
Tisíce uprchlíků, kteří uvázli na Balkáně, teď prožívají kritické období. Oblast podobně jako velkou část Evropy zasáhly tuhé mrazy. Běženci se před nimi snaží ukrýt, kde se dá. V Bělehradě přežívají v otřesných podmínkách v opuštěných budovách zhruba dva tisíce lidí, především běženci z Afghánistánu, Pákistánu, Iráku a Sýrie. Rtuť na teploměru přitom v srbské metropoli v posledních dnech klesla až ke 20 stupňům pod nulou.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy