Foto z Balkánu: Tisíce promočených uprchlíků strádají v zemi nikoho. Zkoušejí se dostat přes hranice

Foto z Balkánu: Tisíce promočených uprchlíků strádají v zemi nikoho. Zkoušejí se dostat přes hranice
S nadcházející zimou se mění uprchlické trasy do Evropy. Mnohem více lidí dává přednost cestě přes Balkán před riskantní plavbou po Středozemním moři.
Po páteční uzavírce maďarsko-chorvatských hranic se vlna běženců přehnala přes Srbsko, Chorvatsko a Slovinsko.
Jejich situaci výrazně ztěžuje nepříznivé počasí.
Neustávající déšť, chladno a bláto - v takových podmínkách cestují pěšky celé rodiny.
Foto: Reuters
Simona Fendrychová Reuters Simona Fendrychová, Reuters
20. 10. 2015 16:18
S horšícím se počasím se komplikuje situace běženců na hraničních přechodech v Chorvatsku, Srbsku a Slovinsku. Po uzavření maďarských hranic s Chorvatskem přicházejí ze Srbska tisíce lidí, kteří - promočení a podchlazení - strádají na území nikoho. Humanitární pomoc poskytují především dobrovolníci, mnozí z Česka. Jednotlivé vlády podle nich ve svých snahách o vypořádání se s tak vysokým počtem běženců selhávají. Podívejte se, v jakých podmínkách se často celé rodiny s malými dětmi na své cestě ocitají.
 

Právě se děje

před 22 minutami

Pokus o start rakety společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil

První testovací let rakety vesmírné společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil kvůli blíže nespecifikované poruše. Raketa vypuštěná ze speciálně upraveného letounu měla na oběžnou dráhu dopravit satelit, selhala však krátce po startu. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom dnes informovala agentura Reuters.

Více než 21 metrů dlouhá raketa LauncherOne měla odstartovat ve výšce 10.600 metrů ze speciálně upraveného letounu boeing 747 pojmenovaného jako Cosmic Girl (Vesmírná dívka).

Zdroj: ČTK
Další zprávy