Foto z Balkánu: Tisíce promočených uprchlíků strádají v zemi nikoho. Zkoušejí se dostat přes hranice

Foto z Balkánu: Tisíce promočených uprchlíků strádají v zemi nikoho. Zkoušejí se dostat přes hranice
S nadcházející zimou se mění uprchlické trasy do Evropy. Mnohem více lidí dává přednost cestě přes Balkán před riskantní plavbou po Středozemním moři.
Po páteční uzavírce maďarsko-chorvatských hranic se vlna běženců přehnala přes Srbsko, Chorvatsko a Slovinsko.
Jejich situaci výrazně ztěžuje nepříznivé počasí.
Neustávající déšť, chladno a bláto - v takových podmínkách cestují pěšky celé rodiny.
Foto: Reuters
Simona Fendrychová Reuters Simona Fendrychová, Reuters
20. 10. 2015 16:18
S horšícím se počasím se komplikuje situace běženců na hraničních přechodech v Chorvatsku, Srbsku a Slovinsku. Po uzavření maďarských hranic s Chorvatskem přicházejí ze Srbska tisíce lidí, kteří - promočení a podchlazení - strádají na území nikoho. Humanitární pomoc poskytují především dobrovolníci, mnozí z Česka. Jednotlivé vlády podle nich ve svých snahách o vypořádání se s tak vysokým počtem běženců selhávají. Podívejte se, v jakých podmínkách se často celé rodiny s malými dětmi na své cestě ocitají.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy