Obrazem: Úchvatná Kuba očima Petra Juračky

Obrazem: Úchvatná Kuba očima Petra Juračky
Na začátku cesty (vlevo fotograf Petr Juračka)
Naložená kola postavená sponzorem na míru slibovala mnoho dobrodružství v tropickém ráji. Lokace: Trinidad
...
Západ slunce nad Karibikem. Někteří lidé vidí v kamenech v levém dolním rohu postavu nahé ženy. Vidíte ji také? Lokace: La Boca
Foto: Petr Jan Juračka

Podívejte se na jedinečné fotografie, které na Kubě zachytil přírodovědec Petr Jan Juračka. O své cestě na Kubu píše:


Podívejte se na fotografie z cesty dvou bláznů, kteří se v loňském roce za podpory Nadace fondu Eric & Virginia Stein vypravili na kolech na největší ostrov Karibiku - Kubu. Vzhledem k tomu, že hlavním posláním jejich cesty bylo ulovit tajemného planktonního korýše nosatičku, aby potom zpět v Čechách studovali jeho DNA, museli čelit mnoha roztodivným nástrahám a mají tak na Kubu naprosto odlišné vzpomínky, než její běžní návštěvníci; včetně detailních výslechů imigrační policie či stovek kilometrů v úporném tropickém vedru beze stínu. Jejich cesta skončila happyendem v podobě zasnoubení. Petr je profesionálním fotografem (Přírodovědecká fakulta UK, Zoo Praha, České Švýcarsko o.p.s., MŠMT) a zároveň postgraduálním studentem katedry ekologie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. První fotografie z této cesty již byly k vidění v časopisech TravelFocus a Fotopedia Magazine, rovněž na výstavě Google Photography Prize v pražské ulici Na Příkopě.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy, uvedla izraelská armáda

Letecké a pozemní jednotky Izraele útočí v Pásmu Gazy. Ve čtvrtek před půlnocí SELČ o tom bez dalších podrobností informoval twitterový účet Izraelských obranných sil (IDF).

Agentura Reuters nicméně následně uvedla, že se zřejmě nejedná o pozemní invazi, ale pouze o dělostřelecký útok z izraelského území a další vlnu leteckých úderů. Odvolává se přitom na izraelské vojenské zpravodaje obeznámené se situací.

Také obyvatelé severní části Gazy poblíž izraelských hranic podle Reuters hlásí dělostřeleckou palbu, ale žádné pozemní jednotky nevidí.

Deník The New York Times naopak napsal, že mluvčí izraelské armády podplukovník Jonathan Conricus potvrdil, že "v Gaze útočí pozemní jednotky společně s leteckými silami".

Média už během čtvrtku informovala, že Izrael podél hranice s Pásmem Gazy soustředí pozemní jednotky a tanky a je možné, že se chystá na pozemní operaci.

Zdroj: Zahraničí
před 5 hodinami

Na sever Izraele dopadly tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn

Na sever Izraele byly ve čtvrtek vypálené tři rakety z Libanonu, nikdo nebyl zraněn. Podle izraelské armády rakety dopadly do neobydlené oblasti na pobřeží, informoval zpravodajský server The Times of Israel.

Jelikož rakety z jihu Libanonu směřovaly do neobydlené oblasti, nespustily se varovné sirény a ani protivzdušný obranný systém. Izraelská armáda jako obvykle nekomentovala, kdo podle ní za útokem z Libanonu stojí. Libanonská televizní stanice MTV citovala zdroj z libanonské armády, podle něhož rakety vystřelila zřejmě palestinská skupina, nikoli libanonské radikální hnutí Hizballáh, podporované Íránem, úhlavním nepřítelem Izraele.

Zdroj: ČTK
Další zprávy