Fotky: Je to pro mě velká čest. Trump se ve Vatikánu sešel s papežem, mluví se o chladném přijetí

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melanií při soukromé audienci u papeže Františka.
Soukromá audience. Papež František ve středu ráno přivítal amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho choť Melanii ve vatikánském Apoštolském paláci.
Audience se zúčastnila také Trumpova dcera Ivanka se svým manželem a prezidentovým poradcem Jaredem Kushnerem.
První dáma USA Melania a Trumpova dcera Ivanka v souladu s letitou tradicí přišly na setkání s papežem v černém a s rouškou zakrývající vlasy.
V delegaci byl i americký ministr zahraničí Rex Tillerson (na snímku) a poradce pro otázky národní bezpečnosti Herbert Raymond McMaster.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
24. 5. 2017 16:50
Americký prezident Donald Trump pokračuje ve své první zahraniční cestě. Po Saúdské Arábii a Izraeli v úterý přiletěl do Říma. Ve středu ráno spolu se svým doprovodem navštívil ve Vatikánu papeže Františka, který ho přijal na zhruba půlhodinovou soukromou audienci. Návštěva Vatikánu symbolicky uzavírá Trumpovu cestu do středisek tří světových náboženství - muslimské Saúdské Arábie, židovského státu a vatikánského centra římských katolíků.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy