Smrt může přijít kdykoliv. Ukrajinský Mykolajiv očima našeho fotoreportéra

Smrt může přijít kdykoliv. Ukrajinský Mykolajiv očima našeho fotoreportéra
Pod námi se rozprostírá původně skoro půlmilionový Mykolajiv na jihu Ukrajiny. Leží nedaleko bojové linie.
Aspoň trochu normálně se snaží lidé žít i v Mykolajivu samotném. Ruch města sice ustoupil válce a v ulicích momentálně vládne klid proložený hudbou z amplionů a občasnými sirénami, místy jsou tu ale k vidění až dojemné scény. Jako zde. I přes hrůzné podmínky se tu ti, co zůstali, snaží žít tak normálně, jak to jen jde.
Tuhé boje svedli vojáci o místní mezinárodní letiště.
Otázkou je, jestli to tak zůstane i v budoucnu. Momentálně se válka změnila, ubylo přestřelek v ulicích, zato přibylo jejich ostřelování. Smrt může přijít kamkoliv a kdykoliv.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
26. 8. 2022 11:05
Reportéři Aktuálně.cz byli ve městě Mykolajiv na jihu Ukrajiny, jen kousek od frontové linie. Noc co noc na ně Rusové střílí rakety, přesto zde stále žije zhruba polovina obyvatel. I když jim často neteče voda a "smrt z nebe" může přijít kamkoliv a kdykoliv.

Reportéři Martin Novák a Jakub Plíhal projíždějí ukrajinskou jižní frontou. Další texty a snímky najdete brzy na Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy