Obrazem: Věděla jsem, že přežije jen jeden z nás. Kampuschovou věznil únosce 3096 dní

Obrazem: Věděla jsem, že přežije jen jeden z nás. Kampuschovou věznil únosce 3096 dní
Policie se pustila do jednoho z nejrozsáhlejších pátrání v dějinách Rakouska, protože zmizení dítěte bylo mimořádnou a mediálně sledovanou událostí. Jedna policejní hlídka tehdy navštívila i Priklopilův dům a prohlížela si jeho dodávky, ale zase odešla. Zasahující policisté uvedli, že nic podezřelého nezpozorovali a že Priklopil měl na 2. března přesvědčivé alibi.
Brigitta Sirny-Kampuschová, Nataschina matka. Na snímku pořízeném krátce po zmizení dívky v roce 1998. Matka postupně ztrácela víru v to, že Natascha žije, a vyčítala si, že ji v den zmizení nevzala do školy autem. Většinou to dělávala, ale ten den po hádce ne.
Dům se zahradou východně od centra Vídně, kde Priklopil Kampuschovou osm let věznil. Zpočátku v podzemí pod garáží, později ji bral k sobě do kuchyně a do pokoje.
Před osmou hodinou přepadl Nataschu Wolfgang Priklopil. Naložil ji do bílé dodávky a odvezl na svůj pozemek na východním předměstí Vídně. Ve sklepě domu předtím několik měsíců budoval pokoj. Omítl stěny, zavedl tam vodu a elektřinu, zabudoval větrák. Později Natasche řekl, že si ji vyhlédl v obchodě a líbil se mu její úsměv.
Foto: ČTK
Martin Novák Dan Poláček Martin Novák, Dan Poláček
2. 3. 2023 13:19
Před pětadvaceti lety, 2. března 1998, krátce před osmou hodinou ranní vyrazila desetiletá Natascha Kampuschová do školy. Předtím se pohádala se svou matkou, která jí vlepila facku. Rozešly se ve zlém - a setkaly se znovu až za osm let. Nataschu na ulici ve Vídni přepadl Wolfgang Priklopil, donutil ji nastoupit do své dodávky a odvezl ji do svého domu. Tam ji věznil celkem 3096 dní.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Útočník Klapka se blýskl v AHL premiérovým hattrickem

Český hokejový útočník Adam Klapka zazářil v pátečním utkání nižší zámořské soutěže AHL premiérovým hattrickem a pomohl k domácí výhře celku Calgary Wranglers nad Hendersonem 5:1. Dvaadvacetiletý odchovanec pražské Slavie, který se vydal loni do Severní Ameriky z extraligového Liberce, byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Klapka loni v polovině května podepsal jako nedraftovaný volný hráč v NHL dvouletou nováčkovskou smlouvu s Calgary Flames. V přípravě za ně odehrál dva zápasy a nebodoval. Potom se přesunul na farmu do AHL. V 54 zápasech si připsal 12 branek a 11 asistencí. Šest gólů dal v posledních šesti duelech. Na premiéru v NHL čeká.

Zdroj: ČTK
Další zprávy