Šperky osázené diamanty, perlové korále. Tyhle skvosty ukradli zloději v Drážďanech

V drážďanské klenotnici se nachází cenné historické sbírky spolkové země Sasko.
Odborníci stále vyhodnocují, co přesně všechno z drážďanské klenotnice zmizelo. U těchto předmětů už ale s jistotou vědí, že si je lupiči v pondělí odnesli.
Německý deník Bild napsal, že se mezi ukradenými předměty nachází historické šperky, diamanty i další drahé kameny.
...
Zloději ukradli například tyto perlové korále.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
26. 11. 2019 12:09
Dva zloději se v pondělí vloupali do klenotnice Grünes Gewölbe (Zelená klenba) v Drážďanech a ukradli z ní cenné historické sbírky spolkové země Sasko. Šéfka státních sbírek Marion Ackermannová označila hodnotu ukradených předmětů za nevyčíslitelnou. Prohlédněte si ve fotogalerii některé z klenotů, které si lupiči odnesli.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Světové atletice vládnou trojskokanka Rojasová a tyčkař Duplantis

Nejlepšími světovými atlety roku 2020 se stali halová světová rekordmanka v trojskoku Yulimar Rojasová a světový rekordman ve skoku o tyči Armand Duplantis. Oba v tradiční anketě Světové atletiky triumfovali poprvé.

Pětadvacetiletá Venezuelanka Rojasová v únoru v Madridu posunula halový rekord na 15,43 metru, skočila tehdy o sedm centimetrů víc než Ruska Taťjana Lebeděvová v roce 2004. Na trůnu vystřídala americkou překážkářku Dalilah Muhammadovou a navázala na úspěch jiné trojskokanky Caterine Ibargüenové, která byla nejlepší světovou atletkou roku 2018.

Jednadvacetiletý Duplantis se stal nejmladším mužským vítězem této ankety, která se vyhlašuje od roku 1988. Švédský skokan v hale dvakrát posunul světový rekord až na 618 centimetrů. Venku pak překonal 615 cm a sebral Sergeji Bubkovi nejlepší výkon pod širým nebem. Vyhrál všech šestnáct závodů, do kterých letos nastoupil. V hlavní kategorii triumfoval dva roky po ocenění pro vycházející hvězdu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy