Foto: Násilnosti na mexické hranici. Američané zasáhli proti migrantům slzným plynem

Muž prchá před slzným plynem.
Situace na hraničním přechodu mezi mexickým městem Tijuana a předměstím kalifornského města San Diego se o víkendu vyhrotila.
Americká pohraniční stráž v neděli zaútočila slzným plynem na migranty z Latinské Ameriky, kteří ve stejný den zkusili násilně překročit hranici do Spojených států.
Konflikt se odehrál u místního hraničního přechodu San Ysidro.
O násilný přechod z Mexika do USA se pokusila skupina 500 migrantů. Několik z nich se přímo pokusilo překonat hraniční plot. Právě na ně byl pak nasazen slzný plyn.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí , ČTK
26. 11. 2018 11:59
Americká pohraniční stráž použila v neděli proti latinskoamerických migrantům slzný plyn. Stalo se tak poté, co se skupina 500 běženců pokusila násilně přejít hranici z Mexika do Spojených států. Hraniční přechod byl pak na téměř šest hodin uzavřen, nyní ale znovu funguje.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 4 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy