Foto: Násilnosti na mexické hranici. Američané zasáhli proti migrantům slzným plynem

Muž prchá před slzným plynem.
Situace na hraničním přechodu mezi mexickým městem Tijuana a předměstím kalifornského města San Diego se o víkendu vyhrotila.
Americká pohraniční stráž v neděli zaútočila slzným plynem na migranty z Latinské Ameriky, kteří ve stejný den zkusili násilně překročit hranici do Spojených států.
Konflikt se odehrál u místního hraničního přechodu San Ysidro.
O násilný přechod z Mexika do USA se pokusila skupina 500 migrantů. Několik z nich se přímo pokusilo překonat hraniční plot. Právě na ně byl pak nasazen slzný plyn.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
26. 11. 2018 11:59
Americká pohraniční stráž použila v neděli proti latinskoamerických migrantům slzný plyn. Stalo se tak poté, co se skupina 500 běženců pokusila násilně přejít hranici z Mexika do Spojených států. Hraniční přechod byl pak na téměř šest hodin uzavřen, nyní ale znovu funguje.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy