Foto: Psí maso, sója nebo bonbony z cukru a octa. Tohle vše se jí v KLDR

Foto: Psí maso, sója nebo bonbony z cukru a octa. Tohle vše se jí v KLDR
Strava severokorejského obyvatelstva je podle OSN příliš jednotvárná. Tvoří ji často kukuřice a rýže.
Jídlo se nejčastěji nakupuje formou směny na černém trhu. V metropoli Pchjongjangu však propagandisté rádi otevírají nablýskané obchody - ve kterých si ale může dovolit nakupovat jen bohatá vrstva.
Situace se zásobováním se ale zlepšuje. Ještě v roce 2013 bylo možné v Severní Koreji pozorovat známky chronického hladu.
Ovšem teď si lidé dokonce můžou občas dopřát vepřové maso... Anebo psí, jako na snímku.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
9. 11. 2017 11:05
Obyvatelé KLDR se často musejí obejít bez masa nebo jiných výživných potravin, a tak sahají po "náhražkách". Rádi například jedí indžogogi, směs sóji, rýže a chilli omáčky. Bohatší Severokorejci pak mají úplně jiný jídelníček. V Pchjongjangu si rádi pochutnávají i na pizze nebo zmrzlině. Podívejte se v galerii, co vše se jí v KLDR.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy