Foto: Jak bude vypadat druhý Titanic

Foto: Jak bude vypadat druhý Titanic
Postará se o to australský miliardář Clive Palmer, který plánuje postavit věrnou repliku lodi.
Stavbu Titanicu II bude mít na starosti Palmerova společnost Blue Star Line. Nové plavidlo bude mít s přesností několika desítek centimentrů stejné rozměry a váhu jako jeho slavný předchůdce (délka 270 metrů, výška 53 metrů a váha zhruba 40 000 tun).
Na této vizualizaci si můžete udělat představu o tom, jak to bude vypadat uvnitř repliky. Titanic II má být do posledního šroubku k nerozeznání od své předlohy.
Návrháři počítají i s tím, že klienti na palubě nebudou mít k dispozici ty výdobytky civilizace, které v době originálního Titanicu ještě nebyly na světě.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
27. 2. 2013 14:25

Australský miliardář Clive Palmer oznámil, že postaví repliku proslulé lodi Titanic, která se potopila v roce 1912.


Titanic II. má být připraven k plavbě už v roce 2016. Replika lodi by se původnímu originálu měla podobat do nejmenších detailů. Záměr australského boháče vyvolal vlnu zájmu, o lístky se hlásí už 40 000 lidí.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy