Foto: Jak bude vypadat druhý Titanic

Foto: Jak bude vypadat druhý Titanic
Postará se o to australský miliardář Clive Palmer, který plánuje postavit věrnou repliku lodi.
Stavbu Titanicu II bude mít na starosti Palmerova společnost Blue Star Line. Nové plavidlo bude mít s přesností několika desítek centimentrů stejné rozměry a váhu jako jeho slavný předchůdce (délka 270 metrů, výška 53 metrů a váha zhruba 40 000 tun).
Na této vizualizaci si můžete udělat představu o tom, jak to bude vypadat uvnitř repliky. Titanic II má být do posledního šroubku k nerozeznání od své předlohy.
Návrháři počítají i s tím, že klienti na palubě nebudou mít k dispozici ty výdobytky civilizace, které v době originálního Titanicu ještě nebyly na světě.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
27. 2. 2013 14:25

Australský miliardář Clive Palmer oznámil, že postaví repliku proslulé lodi Titanic, která se potopila v roce 1912.


Titanic II. má být připraven k plavbě už v roce 2016. Replika lodi by se původnímu originálu měla podobat do nejmenších detailů. Záměr australského boháče vyvolal vlnu zájmu, o lístky se hlásí už 40 000 lidí.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy