Foto: Delfínoterapie. Delfíni léčí děti po obrně

Foto: Delfínoterapie. Delfíni léčí děti po obrně
Igor Andrade patří mezi uznávané terapeuty, kteří se v zahraničí věnují delfínoterapii. Jeho klinikou je loď, která kotví v deltě řeky Arau v amazonské části Brazílie. Marcilene Castro k ní právě přiváží svou dceru.
S lodí odplují na místo, kde se pod Andradeho vedením setkají s delfíny.
Jsou tu i další děti, jejichž rodiče se rozhodli využít delfínoterapii. Před zahájením vlastní léčby probíhá krátké školení, v rámci kterého obdrží od terapeuta přesné instrukce.
Igor Andrade se delfínoterapii věnuje už několik let. Děti z nízkopříjmových skupin jsou u něho léčeny zdarma. Jeho asistent Carlos Henrique (na snímku vpravo) právě k sobě láká delfíny.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
29. 9. 2012 0:00

Při léčbě zdravotních problémů, jako jsou například následky dětské mozkové obrny, se ke slovu dostávají i alternativní prostředky. Včetně animoterapie, která využívá příznivého vlivu přítomnosti zvířete na psychiku léčených. V animoterapii se obvykle využívají koně (hipoterapie), psi (canisterapie) nebo kočky (felinoterapie). Novinkou je "delfínoterapie" (Bototherapy), kdy roli terapeuta částečně přebírají delfíni. Tento druh léčby je možné nasadit i u některých druhů mentálního postižení. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni se mírně zlepšil

Zdravotní stav jednoho muže po pátečním úniku chemikálií v Plzni - Skvrňanech se mírně zlepšil, druhý je stále ve vážném stavu. Oba zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici v intenzivní péči. Nebezpečné chemikálie unikly v areálu firmy, která se zabývá zpracováním tekutých průmyslových kalů. 

"Stav jednoho muže je již stabilizovaný, druhý zůstává ve velmi vážném stavu. Oba zůstávají na intenzivní péči," řekla administrátorka nemocnice Libuše Kufnerová.

Po úniku chemikálií zůstali v prostorách firmy čtyři lidé v bezvědomí. Zasažení byli muži ve věku 40 až 60 let. Záchranáři vyhlásili hromadné postižení osob. Obyvatelé v okolí únik neohrozil, nebezpečné látky se nedostaly do kanalizace. Hasiči v pátek lidem preventivně doporučili, aby nevětrali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy