Foto: Delfínoterapie. Delfíni léčí děti po obrně

Foto: Delfínoterapie. Delfíni léčí děti po obrně
Igor Andrade patří mezi uznávané terapeuty, kteří se v zahraničí věnují delfínoterapii. Jeho klinikou je loď, která kotví v deltě řeky Arau v amazonské části Brazílie. Marcilene Castro k ní právě přiváží svou dceru.
S lodí odplují na místo, kde se pod Andradeho vedením setkají s delfíny.
Jsou tu i další děti, jejichž rodiče se rozhodli využít delfínoterapii. Před zahájením vlastní léčby probíhá krátké školení, v rámci kterého obdrží od terapeuta přesné instrukce.
Igor Andrade se delfínoterapii věnuje už několik let. Děti z nízkopříjmových skupin jsou u něho léčeny zdarma. Jeho asistent Carlos Henrique (na snímku vpravo) právě k sobě láká delfíny.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Dan Poláček Zahraničí, Reuters, Dan Poláček
29. 9. 2012 0:00

Při léčbě zdravotních problémů, jako jsou například následky dětské mozkové obrny, se ke slovu dostávají i alternativní prostředky. Včetně animoterapie, která využívá příznivého vlivu přítomnosti zvířete na psychiku léčených. V animoterapii se obvykle využívají koně (hipoterapie), psi (canisterapie) nebo kočky (felinoterapie). Novinkou je "delfínoterapie" (Bototherapy), kdy roli terapeuta částečně přebírají delfíni. Tento druh léčby je možné nasadit i u některých druhů mentálního postižení. Podívejte se na fotografie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy