Foto: Avatar na Oscarech prohrál a Sandra Bullock se radovala

Foto: Avatar na Oscarech prohrál a Sandra Bullock se radovala
Genderová rovnováha: Steve Martin a Alec Baldwin v roli mužů moderátorů, které na pódium doprovázejí ženy v roli sexuálních objektů
Kathryn Bigelowová se stala vítězkou večera. Film Smrt čeká všude získal celkem šest sošek včetně nejprestižnějších ocenění pro film roku.
Tvůrčí tým snímku Smrt čeká všude.
Film Smrt čeká všude zvítězil také v kategorii nejlepšího střihu. Oscara převzali Chris Innisová a Bob Murawski.
Foto: Reuters
8. 3. 2010 7:29

Los Angeles - Kathryn Bigelowová, režisérka filmu Smrt čeká všude, se v americkém Los Angeles stala hvězdou večera. Jako první žena v historii získala Oscara za režii. Radovali se však i jiní - v hereckých kategoriích třeba Sandra Bullocková a Jeff Bridges. Zlatou sošku za kameru si nakonec odnesli i tvůrci Avatara.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Schodek rozpočtu vzrostl od ledna o více než 54 miliard korun

Schodek státního rozpočtu ke konci února stoupl na 86,1 miliardy korun z lednových 31,5 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovalo ministerstvo financí. Jde o nejhorší únorový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci února, tedy ještě před propuknutím pandemie, vykázal rozpočet schodek 27,4 miliardy korun. Tehdy to bylo také nejhorší únorové číslo od roku 1993.

Prohloubení deficitu je podle ministerstva financí výsledkem dopadů pandemie, což vedlo k poklesu daňových příjmů způsobenému mimo jiné snížením daní a zrušením superhrubé mzdy, změnou rozpočtového určení daní ve prospěch krajů a obcí a pokračující podporou ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy