Foto: Avatar na Oscarech prohrál a Sandra Bullock se radovala

Foto: Avatar na Oscarech prohrál a Sandra Bullock se radovala
Genderová rovnováha: Steve Martin a Alec Baldwin v roli mužů moderátorů, které na pódium doprovázejí ženy v roli sexuálních objektů
Kathryn Bigelowová se stala vítězkou večera. Film Smrt čeká všude získal celkem šest sošek včetně nejprestižnějších ocenění pro film roku.
Tvůrčí tým snímku Smrt čeká všude.
Film Smrt čeká všude zvítězil také v kategorii nejlepšího střihu. Oscara převzali Chris Innisová a Bob Murawski.
Foto: Reuters
8. 3. 2010 7:29

Los Angeles - Kathryn Bigelowová, režisérka filmu Smrt čeká všude, se v americkém Los Angeles stala hvězdou večera. Jako první žena v historii získala Oscara za režii. Radovali se však i jiní - v hereckých kategoriích třeba Sandra Bullocková a Jeff Bridges. Zlatou sošku za kameru si nakonec odnesli i tvůrci Avatara.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy