Vše při starém. Nejmocnější ženou planety zůstává Merkelová

Vše při starém. Nejmocnější ženou planety zůstává Merkelová
2. Janet Yellenová (USA, 67 let). Předsedkyně Rady guvernérů americké centrální banky (Fed).
3. Melinda Gatesová (USA, 49 let). Filantropka a spoluprezidentka Nadace Billa a Melindy Gatesových.
4. Dilma Rousseffová (Brazílie, 66 let). Prezidentka Brazílie se propadla, loni skončila druhá.
5. Christine Lagardeová (Francie, 58 let). Šéfka Mezinárodního měnového fondu přečkala krizi v Evropě.
Foto: Reuters
Zahraničí Zahraničí
29. 5. 2014 10:56
Podívejte se do seznamu nejvlivnějších žen, který každoročně představil americký časopis Forbes.

New York - Nejvyšší příčka na žebříčku nejmocnějších žen, který každoročně vyhlašuje americký časopis Forbes, opět patří německé kancléřce Angele Merkelové.

V nejvlivnější desítce se ale oproti loňsku objevilo i několik nových jmen. Hned za Merkelovou figuruje 67letá nová šéfka americké centrální banky (Fed) Janet Yellenová.

TOP 10 má ale i svoje stálice. Pravidelně se zde objevuje například manželka amerického prezidenta Michelle Obamová nebo někdejší ministryně USA Hillary Clintonová.

Které další ženy se letos probojovaly mezi nejvlivnější?

 

Právě se děje

před 50 minutami

České dráhy si u tří bank otevřely rámcové úvěry za 8,5 miliardy korun

České dráhy si u tří bank otevřely sedmileté rámcové úvěry za až 8,5 miliardy korun. Dráhy je budou čerpat v případě potřeby, přičemž využít je mohou pro jakýkoliv účel. Prioritně je však chtějí využít pro nákup nových vlaků. Podnik chtěl dojednáním úvěrů posílit svou současnou likviditu. České dráhy loni kvůli pandemii jen na tržbách ztratily více než čtyři miliardy korun.

Dopravce se na úvěrech dohodl s Raiffeisenbank, UniCredit Bank a VÚB.

"O více než čtyři miliardy nižší tržby v roce 2020 a další propad příjmů z přepravy cestujících v důsledku současných protiepidemických opatření způsobily, že České dráhy mají méně peněz na investice do svého rozvoje. A přesto, že realizujeme úspory, kde se dá, na nákup techniky ani na rozvoj zázemí pro její údržbu rezignovat nemůžeme. Ve smlouvách s kraji a státem jsme slíbili nové vlaky a tento závazek splníme. Je to investice do budoucnosti," uvedl šéf Českých drah Ivan Bednárik. Podle něj je společnost podle všech ekonomických ukazatelů i přes ztráty nadále silná a spolehlivá firma se zdravým zadlužením.

Zdroj: ČTK
Další zprávy