reklama
 
 

Expert na drogy: Extáze je nebezpečná jak jízda na koni

30. 10. 2009 10:45
Poradce britské vlády pro drogy zlehčuje nebezpečnost lehkých drog

Praha - Podle hlavního poradce britské vlády pro drogy profesora Davida Nutta jsou marihuana, hašiš, extáze či LSD bezpečnějšími návykovými látkami než cigarety a alkohol.

Nutt toto tvrzení zveřejnil ve své univerzitní zprávě, kterou popsala agentura AFP. V textu také uvedl, že u kouření konopí je jen malá pravděpodobnost, že způsobí psychosomatické poruchy. Bezpečnost užívání extáze profesor zase přirovnal k jízdě na koni.

Podle profesora zákonodárci veřejnost špatně informují o opravdových následcích užívání různých návykových látek. Jak Nutt ve své zprávě uvedl, zastrašováním podle něj děti neodradíme od toho, aby si drogy zkusily vzít a dál je užívaly.

"Myslím, že musíme přiznat, že mladí lidé rádi zkoušejí drogy či jiné potencionálně nebezpečné věci," napsal v textu s tím, že nejlepší jejich ochranou jsou pravdivé a přesné informace.

Nutt ve zprávě odmítá rozhodnutí britského kabinetu, který se v loňském roce dohodl na tom, že konopí přemístí z kategorie C uklidňujících látek do vyšší kategorie B lehkých drog, jako je například amfetamin.

Za držení návykových látek z kategorie B může být člověk v Británii potrestán až pětiletým odnětím svobody. Do nejvyšší kategorie tvrdých drog pak Britové řadí heroin či kokain.

Sám profesor by látky prý rozdělil do kategorií podle míry nebezpečnosti, jakou pro lidský organismus jejich užívání představuje.

autor: hp | 30. 10. 2009 10:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama