Video: Odklad brexitu nemusí stačit. Podívejte se, co by přinesl tvrdý rozvod s EU

Veronika Dospělová
23. 4. 2019 19:29
Před bezmála dvěma týdny se evropští lídři dohodli, že odloží nejzazší lhůtu pro odchod Británie z Evropské unie do 31. října. Díky tomu má britská premiérka Theresa Mayová více času na to, aby získala mezi poslanci podporu pro svoji brexitovou dohodu. Přesto stále hrozí tzv. tvrdý brexit, tedy rozchod bez dohody. "To by mělo přímý dopad na spoustu aspektů vzájemného života. Samozřejmě nejdůležitější je obchodní spolupráce," říká Jan Kovář z Ústavu mezinárodních vztahů. A vyjmenovává: vybírala by se cla, muselo by se kontrolovat, zda dané zboží splňuje "nová" bezpečnostní pravidla, a podobně. Koho by tvrdý brexit zasáhl nejvíce? A jak moc je pravděpodobný? Více se dozvíte ve videu.
Evropa v souvislostech: Odložený brexit a co dál | Video: Veronika Dospělová
 

Právě se děje

před 15 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy