Erupce sopky pod islandským vulkánem Eyjafjallajökul

Erupce sopky pod islandským vulkánem Eyjafjallajökul
Tisíce hektarů terénu okolo vulkánu je pokryto sopečným popelem
Na osm set obyvatel okolních vesnic muselo být proto dopraveno do bezpečí
Vulkán nacházející se přibližně 120 kilometrů východně od hlavního městě Islandu Reykjavíku se probudil poprvé po dvou stech letech 21. března.
Aktivita vulkánu má za následek odtávání téměř dvě stě metrů silné ledové přikrývky
Foto: Reuters
Petr Jemelka Petr Jemelka
15. 4. 2010 19:45

Vulkán na jihu Islandu, který nebyl aktivní po dvě stě let, se opět probudil k životu. Úřady z jeho nejbližšího okolí evakuovaly několik stovek lidí.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy