reklama
 
 

Egyptský soud poslal exprezidenta Mursího na smrt

Aktualizováno 16. 5. 2015 12:05
Kromě něj dostalo trest smrti dalších 105 členů Muslimského bratrstva.

Káhira - Egyptský soud vynesl rozsudek smrti nad bývalým prezidentem Muhammadem Mursím a dalšími 105 členy Muslimského bratrstva.

Přísný trest přišel organizaci hromadného útěku z vězení v lednu 2011 a za konspiraci se zahraničními radikálními organizacemi.

Jako všechny ostatní hrdelní rozsudky musí i sobotní trest smrti potvrdit velký muftí, který je nejvyšší náboženskou autoritou v zemi.

Trestů přibývá

Jak napsala agentura ČTK, ve dvou procesech projednávaných v Káhiře byl exprezident z řad Muslimského bratrstva obžalován kromě jiného i ze špionáže ve prospěch Kataru, nebo ze spiknutí s palestinským radikálním hnutím Hamas za účelem destabilizace země.

Není to první rozsudek, který si exprezident vyslechl.

V dubnu byl odsouzen ke 20 rokům žaláře, a to poté, co ho porota uznala vinným z podněcování k násilí a zabíjení demonstrantů na konci roku 2012.

Mursí se stal v roce 2012 jako kandidát Muslimského bratrstva prezidentem, když zvítězil ve druhém kole voleb. Armáda se však proti němu stavěla od počátku kriticky a dávala mu za vinu zhoršující se ekonomickou situaci a chaos v zemi.

V červenci 2013 jej vojáci převratem svrhli a zatkli celé vedení Muslimského bratrstva. Do čela státu se postavil šéf armády Abdal Fattáh Sísí, který následně ovládl i prezidentské volby.

autor: Zahraničí | 16. 5. 2015 11:24

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama