Egypt odsoudil k smrti 10 lidí za podporu radikálního Muslimského bratrstva. Viní je z terorismu

ČTK ČTK
10. 3. 2018 18:09
Soud v Káhiře odsoudil deset lidí k trestu smrti. Podle egyptské agentury MENA obvinění podporovali radikální islamistickou skupinu Muslimské bratrstvo, která byla v roce 2013 v Egyptě zakázána.
Příznivci Muslimského bratrstva
Příznivci Muslimského bratrstva | Foto: Reuters

Káhira - Soud v egyptské Káhiře odsoudil deset osob k trestu smrti. Uznal je vinnými z vytvoření teroristické skupiny a plánování útoků na policejní a bezpečnostní síly. Informovala o tom agentura Reuters. Dalších pět osob bylo odsouzeno k doživotí.

Podle egyptské agentury MENA obvinění podporovali radikální islamistickou skupinu Muslimské bratrstvo. Organizace byla v Egyptě zakázána poté, co byl v roce 2013 svržen její člen prezident Muhammad Mursí. Egypt proti islamistům tvrdě zasahuje, protože Mursího svrhl bývalý generál Abdal Fattáh Sísí, který se rok později stal prezidentem a nyní je hlavním kandidátem nadcházejících březnových prezidentských voleb.

Od roku 2013 byly v zemi odsouzeny k smrti stovky islamistů včetně členů a stoupenců Muslimského bratrstva. Proti dnešnímu verdiktu je možné se odvolat. Tři obvinění byli odsouzeni v nepřítomnosti.

VIDEO: Útok na mešitu v Egyptě. 

Nejhorší teroristický útok v Egyptě za desítky let. Teroristé přepadli a obklíčili mešitu | Video: Reuters
 

Právě se děje

Další zprávy