Dron prolétl nad lávou, ta ho málem seškvařila. Video nadšeně sdílejí tisíce lidí

Pilot dronu Bjorn Steinbekk natočil asi nejpozoruhodnější záběry z erupcí na islandské sopce Fagradalsfjall. V neděli se mu při těsném průletu nad řekou z lávy podařilo dostat nad kráter a jeho stroj pravděpodobně jen o milimetry minula chrlící láva. Video na sociálních sítích sdílely tisíce lidí a všimla si ho už i zahraniční média.
Dron prolétl nad lávou, ta ho málem seškvařila. Video nadšeně sdílejí tisíce lidí. | Video: Asociated Press, Björn Steinbekk
 

Právě se děje

před 35 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy