Dostihy jsou tu. Doporučujeme klobouk menší než talíř na pizzu

Dostihy jsou tu. Doporučujeme klobouk menší než talíř na pizzu
"Otázka, co si vhodného obléci, může nejedné ženě přivodit bezesné noci," myslí si módní šéfredaktorka britského listu The Daily Telegraph Hilary Alexanderová.
Ve svém sloupku poradila, co dělat, aby se člověk nedopustil módního faux pas. Je to prý prosté: oděv má být sladký, hezký, skromný, vhodný a lichotící postavě.
Foto: Reuters

Ascot - Jistě, probíhá fotbalové mistrovství, na kterém by si "hrdý Albion" přál zabodovat. Ale jinak je Velká Británie na nohou - kvůli dostihům. Běží se slavné dostihy v Ascotu a to je důvod, proč sáhnout hluboko do peněženky a pořádně se obléknout.

Je přitom třeba sledovat trendy. Zejména pokud jde o svět klobouků. Doporučení o velikosti (menší než talíř na pizzu) letos vydala módní šéfredaktorka britského listu The Daily Telegraph Hilary Alexanderová.

Pokud jde o to, jak se nedopustit módního faux pas, stačí podle ní ctít oficiálně předepsané oblečení a jen zdánlivě konzervativní motto - sladký, hezký, skromný, vhodný a lichotící postavě.

Tak se podívejte, zda se davy jejím doporučením řídí.

 

Právě se děje

před 49 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy