Dělám to, co Google, hájil se muž obviněný z pirátství

ČTK ČTK
13. 3. 2012 22:40
Británie vydala do USA mladíka, který nabízel odkazy na pirátské kopie filmů
Richard O´Dwyer.
Richard O´Dwyer. | Foto: Reuters

Londýn - Britská ministryně vnitra Theresa Mayová schválila vydání britského studenta Richarda O'Dwyera do Spojených států, kde je obviněn z internetového pirátství. Potvrdila tak lednové rozhodnutí londýnského soudu.

O'Dwyer, kterému v USA hrozí až pět let vězení, se podle serveru BBC News ještě může proti rozhodnutí odvolat k vrchnímu soudu.

"Neudělal jsem nic proti britskému právu," reagoval třiadvacetiletý O'Dwyer na rozhodnutí ministryně. "Zákony chránící duševní vlastnictví se v jednotlivých zemích liší," zdůraznil.

O'Dwyer zřídil internetovou stránku TVShack, když mu bylo 19 let. Stránka byla v provozu až do září 2010, kdy ji USA nechaly zrušit. Na TVShack O'Dwyer zveřejňoval odkazy na místa, odkud si bylo možné stáhnout pirátské kopie filmů.

Podle amerických vyšetřovatelů si za tu dobu O'Dwyer vydělal více než 150.000 liber (4,4 milionu korun) na reklamách umístěných na stránce.

O'Dwyer se obvinění bránil s tím, že na svou stránku žádný nelegální obsah nenahrál a pouze ukázal návštěvníkům, kde ho můžou najít. Tvrdil rovněž, že totéž co jeho stránka umožňují i internetové vyhledávače Google či Yahoo. Reklamní panely prý na svou stránku umístil, aby zaplatil náklady spojené s jejím provozem.

 

Právě se děje

Další zprávy