Selhal jsem, přiznal Cameron o brexitu. Přečtěte si to nejdůležitější z jeho knihy

Helena Truchlá Helena Truchlá
16. 9. 2019 18:06
Někdo mu dává za vinu, že Británie odchází z Evropské unie. Ostatně David Cameron v roli britského premiéra vyhlásil v roce 2016 referendum o brexitu. Tento týden Cameron vydává knihu pamětí. Referendum o vystoupení z Evropské unie prý jeho země potřebovala, i když dodnes z jeho výsledku trpí depresemi. "Selhal jsem," píše Cameron. Přečtete si, co dalšího bývalý premiér píše.
David Cameron
David Cameron | Foto: Reuters

Práce, kterou jsem miloval

"Doufal jsem, že v pátek 24. června vystoupím s projevem, který by potvrzoval nový vztah mezi Británií a Evropskou unií, a budu vyhlížet několik dalších let v úřadu (premiéra, pozn. red.). Místo toho Británie odcházela z EU a já z práce, kterou jsem miloval," začíná jeden z úryvků z nové knihy bývalého předsedy vlády Spojeného království Davida Camerona. Ty ve formě seriálu zveřejňuje od tohoto týdne britský list The Times. 

První část vyšla jen několik dní před oficiálním datem vydání pamětí "For the Record" (doslova "Na záznam", přeneseně také "Aby bylo jasno"). 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Ústecký soud poslal za týrání dítěte jeho otčíma na 16 let do vězení

Ústecký krajský soud poslal za týrání a těžké ublížení na zdraví malého dítěte jeho otčíma na 16 let do vězení. Dítě zemřelo. Případ se stal loni v únoru Lounech. Stíhání čelí i matka utýraného chlapce, kterému nebyly ani tři roky.

Dítě podle znalců zemřelo následkem brutálního fyzického násilí. Stopy DNA chlapce se našly mimo jiné na žehličce. K bití používal Josef Kuča podle obžaloby dlaně, vařečku, kousal ho, sprchoval studenou vodou nebo nechával klečet s nataženýma rukama, na které mu pokládal knížky.

Muž se k činu částečně doznal. Popřel, že by dítě pálil, připustil, že ho svou výchovou zabil. Při posledním slovu se omluvil rodině chlapce. "Nechtěl jsem, aby to tak dopadlo, a moc mě to mrzí," řekl.

před 18 minutami

Nigerijská policie našla další "dům hrůzy". Z islámské školy vysvobodila 300 chlapců

Nigerijská policie odhalila ve státu Katsina další islámskou školu, ve které její provozovatelé mučili, sexuálně zneužívali a drželi v okovech přes 300 chlapců. S odkazem na mluvčího místních bezpečnostních složek o tom v úterý informovala agentura AFP. Policie v sousedním státě Kaduna přitom koncem září vysvobodila téměř shodný počet chlapců z podobného zařízení, které tehdy šéf místní policie nazval "domem hrůzy".

Zdroj: ČTK
Další zprávy