Selhal jsem, přiznal Cameron o brexitu. Přečtěte si to nejdůležitější z jeho knihy

Helena Truchlá Helena Truchlá
16. 9. 2019 18:06
Někdo mu dává za vinu, že Británie odchází z Evropské unie. Ostatně David Cameron v roli britského premiéra vyhlásil v roce 2016 referendum o brexitu. Tento týden Cameron vydává knihu pamětí. Referendum o vystoupení z Evropské unie prý jeho země potřebovala, i když dodnes z jeho výsledku trpí depresemi. "Selhal jsem," píše Cameron. Přečtete si, co dalšího bývalý premiér píše.
David Cameron
David Cameron | Foto: Reuters

Práce, kterou jsem miloval

"Doufal jsem, že v pátek 24. června vystoupím s projevem, který by potvrzoval nový vztah mezi Británií a Evropskou unií, a budu vyhlížet několik dalších let v úřadu (premiéra, pozn. red.). Místo toho Británie odcházela z EU a já z práce, kterou jsem miloval," začíná jeden z úryvků z nové knihy bývalého předsedy vlády Spojeného království Davida Camerona. Ty ve formě seriálu zveřejňuje od tohoto týdne britský list The Times. 

První část vyšla jen několik dní před oficiálním datem vydání pamětí "For the Record" (doslova "Na záznam", přeneseně také "Aby bylo jasno"). 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy