Selhal jsem, přiznal Cameron o brexitu. Přečtěte si to nejdůležitější z jeho knihy

Helena Truchlá Helena Truchlá
16. 9. 2019 18:06
Někdo mu dává za vinu, že Británie odchází z Evropské unie. Ostatně David Cameron v roli britského premiéra vyhlásil v roce 2016 referendum o brexitu. Tento týden Cameron vydává knihu pamětí. Referendum o vystoupení z Evropské unie prý jeho země potřebovala, i když dodnes z jeho výsledku trpí depresemi. "Selhal jsem," píše Cameron. Přečtete si, co dalšího bývalý premiér píše.
David Cameron
David Cameron | Foto: Reuters

Práce, kterou jsem miloval

"Doufal jsem, že v pátek 24. června vystoupím s projevem, který by potvrzoval nový vztah mezi Británií a Evropskou unií, a budu vyhlížet několik dalších let v úřadu (premiéra, pozn. red.). Místo toho Británie odcházela z EU a já z práce, kterou jsem miloval," začíná jeden z úryvků z nové knihy bývalého předsedy vlády Spojeného království Davida Camerona. Ty ve formě seriálu zveřejňuje od tohoto týdne britský list The Times. 

První část vyšla jen několik dní před oficiálním datem vydání pamětí "For the Record" (doslova "Na záznam", přeneseně také "Aby bylo jasno"). 

 

Právě se děje

před 28 minutami

Papež František povýšil Filipínce, který ho může jednou nahradit

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to, aby v budoucnu stanul v čele katolické církve, napsala agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma a bude tak moci nabrat zkušenosti v srdci řídicí struktury církve. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie.

Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy