reklama
 
 

Další tragédie v Dháce. Osm mrtvých při požáru textilky

9. 5. 2013 6:40
Počet obětí zřícené továrny před dvěma týdny se už blíží tisícovce

Dháka - Nejméně osm lidí uhořelo při požáru, který z dosud neznámých příčin vypukl v textilní továrně v průmyslové čtvrti bangladéšského hlavního města Dháky.

Jde o další ze série neštěstí v bangladéšských továrnách na textil, které zásobují řadu známých západních značek. Před dvěma týdny šokoval celý svět případ zřícené osmipodlažní budovy na předměstí Dháky, v níž bylo pět textilních továren. Z trosek už bylo vyproštěno více než 892 mrtvých, ale bilance patrně stále není konečná.

"Zatím není jasné, jak k požáru došlo, ale my se snažíme příčinu zjistit," řekl agentuře Reuters předseda Bangladéšského svazu výrobců a vývozců textilu Muhammad Atikul Islám.

Oheň vypukl v noci na čtvrtek v továrně patřící skupině Tung Hai Group, která je velkým vývozcem textilu. Požár se rozhořel v době, kdy většina dělníků už odešla domů.

Ve středu bangladéšská vláda oznámila, že nechala z bezpečnostních důvodů uzavřít 18 textilek. Snaží se tak zabránit opakování neštěstí z 24. dubna, kde záchranné týmy nadále z trosek vytahují další mrtvá těla. Z budovy Rana Plaza se podařilo zachránit asi 2500 osob, ale neexistují žádné oficiální odhady, kolik lidí je stále pohřešováno.

V listopadu loňského roku zahynulo při požáru v jiné bangladéšské textilní továrně na předměstí Dháky112 lidí.

autor: ČTK | 9. 5. 2013 6:40

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama