Hillary Clintonová pod tlakem otočila. Omluvila se za používání soukromého mailu

ČTK ČTK
9. 9. 2015 7:19
Favoritka demokratických primárek pro prezidentskou volbu se omluvila v rozhovoru s televizní stanicí ABC News až pod tlakem médií a politické konkurence. Dosud odmítala, že by její kontroverzní praktika nebyla v pořádku. "Byla to chyba. Je mi to líto. Přijímám odpovědnost," řekla Clintonová. Ve dvou předchozích rozhovorech se omluvit odmítla. FBI nyní zkoumá Clintonové soukromý server, aby zjistil, zda nebyla vyzrazena tajná data.
Foto: Reuters

Washington - Americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová se pod tlakem médií a politické konkurence omluvila za používání soukromé adresy elektronické pošty během působení ve funkci ministryně zahraničí. Kajícná slova padla v rozhovoru s televizní stanicí ABC News.

Favoritka demokratických primárek až dosud odmítala, že by její kontroverzní praktika nebyla v pořádku.

"Byla to chyba. Je mi to líto. Přijímám odpovědnost," řekla Clintonová v ukázce rozhovoru zveřejněné ABC News. Ve dvou předchozích rozhovorech se přitom podle agentury Reuters omluvit odmítla.

Ministerstvo zahraničí od ledna zveřejňuje tisíce e-mailů z let 2009 až 2013, kdy Clintonová vedla úřad. Většina komunikace se podle médií týká každodenního života v úřadě, několik stovek však údajně obsahuje tajné informace.

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) nyní zkoumá Clintonové soukromý server, aby zjistil, zda nebylo k citlivým informacím přistupováno v rozporu s pravidly a zda nemohla být vyzrazena tajná data.

Aféra, kterou proti Clintonové využívá republikánská konkurence, podle analytiků souvisí s poklesem popularity, který politička ještě na jaře suverénně ovládající průzkumy mezi demokratickými voliči v posledních týdnech zažívá. Část voličů vidí jako podmínku podpory Clintonové, že se s celou věcí dostatečně důvěryhodně vypořádá.

 

Právě se děje

Další zprávy