Česko zlepšilo boj proti korupci, chválí evropští experti. Ocenili průhlednější financování stran

ČTK ČTK
2. 3. 2017 11:36
Česká republika výrazně pokročila v boji proti korupci. K tomuto závěru dospěla protikorupční skupina Rady Evropy GRECO, podle které země splnila devět ze 13 doporučení, jak by měla postupovat. Skupina ocenila například úsilí o vyšší transparentnost financování politických stran. Bankovní účty stran jsou teď podle ní otevřenější a obsahují více informací o příjmech, výdajích a úvěrech. Naopak mezery prý pořád zůstávají v tom, jak je definované trestní stíhání zaměstnanců ve veřejném sektoru kvůli úplatkářství. Skupina GRECO celkově říká, že "současná úroveň plnění doporučení již není globálně neuspokojivá". Česko má do konce září napsat, jak plnilo zbylá doporučení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy