Britský lékař zneužíval chlapce s leukémií, odsedí si 22 let

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
1. 12. 2014 17:19
Sexuální zneužívání 18 chlapců ve věku od 10 do 16 let bylo podle poroty mimořádně kruté.
Pedofilové uvízli v policejní síti. Ilustrační foto.
Pedofilové uvízli v policejní síti. Ilustrační foto. | Foto: Bleskově

Londýn  - Ke 22 letům vězení byl v Londýně odsouzen britský lékař za sexuální zneužívání osmnácti chlapců ve věku od deseti do šestnácti let.

Žaloba označila chování odborníka na leukemii Mylese Bradburyho v minulých letech za neuvěřitelně kruté. Lékař, který je ženatý a zároveň je otcem dítěte, vinu přiznal.

Jednačtyřicetiletý dětský doktor některé chlapce vyšetřoval způsobem, který ho sexuálně uspokojoval. Někdy přeháněl vážnost onemocnění dětí, aby měl více příležitostí sexuálně zneužívat konkrétní pacienty. Pořizoval z toho všeho i snímky, uvedl soud v rozsudku.

Některé oběti už jsou po smrti

Některé dětské oběti násilnického pedofila podle britského webu MailOnline již své nemoci podlehly a odsouzení lékaře, který je v nemocnici v Cambridge trápil, se nedočkaly.

Britský lékař byl zatčen loni, když kanadské úřady upozornily britské, že si v Kanadě zakoupil DVD s obscénními snímky dětí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy