Britové mají novou zbraň proti pedofilům. Komiks

bh
30. 10. 2007 17:15
Animovaný film poučí děti o hrozbě sexuálních predátorů

Londýn - Britové mají novou metodu, jak poučit děti o nebezpečí ze strany pedofilů v jejich okolí. Komiks.

Za deset liber je od úterý k dostání naučný animovaný příběh s názvem Matters2Me (Mě to zajímá). Je určen dětem ve věku 6-16 let.

Jeho autorem je přední dětský psycholog Mark Williams-Thomas. Cílem krátkého animovaného filmu je naučit děti, aby si více všímaly lidí ve svém okolí a nechatovaly na internetu s lidmi, kteří se jich dotazují na intimnosti.

Edukativní DVD si už vysloužilo pochvalu od ministryně vnitra Jacqui Smithové. "Myslím, že cokoliv, co dětem a rodičům pomůže rozpoznat možná rizika a čelit jim, je dobrá věc," řekla Smithová televizi Sky News.

Foto: Matters2Me

Novou metodu v boji s agresivními pedofily chystá také policie, která chce archivovat a vyhodnocovat tisíce rozhovorů s pachateli vykazujícími pedofilní sklony.

Tým expertů působící v rámci Centra proti zneužívání dětí se pak pokusí sestavit psychologický profil typického pedofila. "Zanalyzujeme způsob, jak se pedofilové a sexuální agresoři chovají," přislíbila Smithová.

Analýza chování, smýšlení a jednání pachatelů s touto sexuální úchylkou by pak podobně jako naučné DVD měla sloužit jako účinný preventivní krok.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Vedení Sněmovny a Senátu se shodla na tom, že volební novela zachová 14 krajů pro sněmovní volby a dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Zdroj: ČTK
Další zprávy