Boris Johnson chce zhubnout, veganem se ale nestane. Mám příliš rád sýr, říká

ČTK ČTK
14. 1. 2020 11:55
Britský premiér Boris Johnson chce v letošním roce zhubnout, veganem se ale kvůli tomu stát nehodlá. Taková dieta vyžaduje podle premiéra přílišné soustředění a znamenalo by to, že by se musel vzdát i sýra. Předseda vlády to přiznal během rozhovoru na televizní stanici BBC, v němž se zabýval širokou škálou témat - mimo jiné současnou situací v Íránu či britským zdravotnictvím.
Britský premiér Boris Johnson
Britský premiér Boris Johnson | Foto: Reuters

"Přemýšlel jsem o tom, ale vyžaduje to strašně moc soustředění. Smekám před vegany, kteří to zvládnou. Že se zvládnou vyhnout všem neveganským výrobkům," uvedl Johnson.

Narážel tím na populární trend, kdy lidé dodržují určitý typ stravování po dobu jednoho měsíce. Z ledna 2020 se tak na sociálních sítích stal "veganuary" (ze spojení slov vegan a January - anglického slova pro leden), který pro dietáře znamená dočasný přechod na rostlinnou stravu a zákaz všech živočišných výrobků, včetně těch mléčných.

"Když jste vegan, tak nemůžete jíst sýr. A to je prostě zločin proti… všem milovníkům sýra," dodal premiér.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy