Bin Ládin obvinil Západ z globálního oteplení

Zahraničí Zahraničí
29. 1. 2010 11:13
Šéf Al-Kaidy se na novém záznamu, zveřejněném Al-Džazírou, vyjadřuje ke klimatickým změnám

Dauhá - K tématu klimatických změn a globálního oteplování se netradičně vyjádřil i šéf teroristické sítě Al-Káida Usáma bin Ládin.

Na novém zvukovém záznamu, který odvysílala televize al-Džazíra, připsal odpovědnost za změny klimatu Spojeným státům americkým a průmyslově vyspělým západním zemím.

Bin Ládin na nahrávce odsuzuje bývalého amerického prezidenta George Bushe za odmítání Kjótského protokolu a dále říká, že globální oteplování je faktem, nikoliv "hříčkou intelektuálů."

Vyzývá také svět, aby se zbavil dolaru a obchodoval v jiné měně.

Bin Ládin se "ozval" podruhé v krátké době za sebou . Poslední nahrávku s jeho hlasem zveřejnila televize Al-Džazíra před několika dny. Loni tak učinila jen dvakrát za celý rok. 3. června a před tím 14. ledna.

Šéf Al-Káidy se podle dostupných informací skrývá v pákistánsko-afghánském pohraničí.

 

Právě se děje

před 44 minutami

Němečtí sociální demokraté mají nové vedení, předsedy se stali Eskenová a Walter-Borjans

Novými předsedy německé vládní sociální demokracie (SPD) se v pátek stali členka Spolkového sněmu z Bádenska-Württemberska Saskia Eskenová a exministr financí Severního Porýní-Vestfálska Norbert Walter-Borjans. Rozhodl o tom sjezd SPD v Berlíně, který tak potvrdil výsledky celostranického hlasování z konce listopadu. Oba politici, kteří mají stranu vyvést z hluboké krize, jsou vnímáni jako kritici vlády velké koalice SPD a CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy