Bin Ládin obvinil Západ z globálního oteplení

Zahraničí Zahraničí
29. 1. 2010 11:13
Šéf Al-Kaidy se na novém záznamu, zveřejněném Al-Džazírou, vyjadřuje ke klimatickým změnám

Dauhá - K tématu klimatických změn a globálního oteplování se netradičně vyjádřil i šéf teroristické sítě Al-Káida Usáma bin Ládin.

Na novém zvukovém záznamu, který odvysílala televize al-Džazíra, připsal odpovědnost za změny klimatu Spojeným státům americkým a průmyslově vyspělým západním zemím.

Bin Ládin na nahrávce odsuzuje bývalého amerického prezidenta George Bushe za odmítání Kjótského protokolu a dále říká, že globální oteplování je faktem, nikoliv "hříčkou intelektuálů."

Vyzývá také svět, aby se zbavil dolaru a obchodoval v jiné měně.

Bin Ládin se "ozval" podruhé v krátké době za sebou . Poslední nahrávku s jeho hlasem zveřejnila televize Al-Džazíra před několika dny. Loni tak učinila jen dvakrát za celý rok. 3. června a před tím 14. ledna.

Šéf Al-Káidy se podle dostupných informací skrývá v pákistánsko-afghánském pohraničí.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Poslanci uctili minutou ticha zesnulého Jaroslava Kuberu

Poslanci uctili před zahájením první letošní schůze minutou ticha památku Jaroslava Kubery. Předseda Senátu a dlouholetý teplický primátor náhle zemřel v pondělí. Horní komora navrhne vládě vyhlášení státního smutku.

Kubera stál v čele horní parlamentní komory od předloňského roku, před tím byl jejím místopředsedou. V novodobé historii Česka je to poprvé, kdy ve funkci zemřel jeden z nejvyšších ústavních činitelů. Senátorem byl dvě desetiletí. V Teplicích působil jako primátor téměř čtvrt století. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy