Jak Barack Obama sledoval zásah proti bin Ládinovi v přímém přenosu

Jak Barack Obama sledoval zásah proti bin Ládinovi v přímém přenosu
Podle oficiálních stránek Bílého domu se měl přenos ze zásahu vysílat právě v sídle prezidenta. "Zneškodnili jsme nejnebezpečnějšího teroristu naší doby. Prezidentu Obamovi a jeho týmu jsme v průběhu akce zprostředkovávali přesné, relevantní a rychlé zprávy o klíčových momentech mise," řekl CNN šéf americké tajné služby CIA Leon Panetta.
Mezi diváky byl i Obamův poradce pro boj s terorismem John Brennan. Ten o společném sledování zásahu informoval média. "Myslím, že pro lidi v té místnosti to byly jedny z nejúzkostnějších okamžiků v jejich životech. Minuty utíkaly jako dny a prezident se velmi bál o naše lidi - to bylo to, na co celou dobu myslel," popsal ještě Panetta atmosféru v operační místnosti.
Na snímku: Pohled ze vzduchu na úkryt, ve kterém se v Pákistánu schovával vůdce Al-Káidy Usáma bin Ládin.
Zda měla Obamova společnost k dispozici video, nebo jestli poslouchali radiovou komunikaci, Brennan odmítl komentovat. O nic vstřícnější nebyl ani mluvčí Bílého domu. (Na snímku: Nákres sídla).
Foto: Reuters
Reuters Petr Jemelka Reuters, Lucie Kalivodová, Petr Jemelka
3. 5. 2011 12:30

Abbottábád - Americký prezident Barack Obama dostával informace o likvidaci Usámy bin Ládina online. Zásahu elitní jednotky amerického námořnictva přihlížel spolu s ministryní zahraničí Hillary Clintonovou, šéfem tajné služby CIA Leonem Panettou a dalšími vysokými představiteli amerických bezpečnostních složek, kteří utajovaný zásah v pákistánském městě Abbottábád plánovali.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zemřel volejbalový mistr světa Smolka, bylo mu 81 let

Volejbalový mistr světa z roku 1966 z Prahy Josef Smolka dnes zemřel ve věku 81 let. O úmrtí legendy Dukly Liberec informoval ČTK ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Smolka, rodák z Troubek, získal s úspěšnou generací reprezentantů také bronzovou medaili na olympijských hrách v Mexiku 1968 a byl vicemistrem Evropy z roku 1967.

Na domácí scéně se stal jako hráč trojnásobným mistrem republiky a později jako trenér dovedl Duklu k pěti titulům. Je také členem Síně slávy českého volejbalu.

Jeho stejnojmenný syn byl rovněž volejbalovým reprezentantem a v současné době působí v klubu pod Ještědem jako kouč mládeže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy