Babiš se sešel v Bruselu s Junckerem, o auditech nakonec nemluvili

ČTK ČTK
20. 6. 2019 12:12
Český premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek v Bruselu sešel s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. O auditech ke svému údajnému střetu zájmů s ním podle svého poslední vyjádření mluvit nechtěl.
Andrej Babiš a Jean Claude-Juncker na summitu v Bruselu.
Andrej Babiš a Jean Claude-Juncker na summitu v Bruselu. | Foto: ČTK

Český premiér se s Junckerem sešel v 11:00 hodin středoevropského času a podle lidí z komise šlo o standardní jednání před začátkem summitu. Mluvčí komise Margaritis Schinas na Twitteru uvedl, že debata se věnovala programu čtvrteční vrcholné schůzky, budoucím strategickým prioritám EU a tématům společného zájmu.

Babiš přitom předminulý týden prohlásil, že chce s Junckerem hovořit i o návrhu auditní zprávy, který označil za útok na Českou republiku. Před odletem do Bruselu však prohlásil, že si tento záměr rozmyslel.

Už před schůzkou s Junckerem hovořil Babiš i s brexitovým vyjednavačem EU Michelem Barnierem, který je jedním z kandidátů Visegrádské skupiny (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko) na post Junckerova nástupce.

Podle vyjádření úřadu maďarského premiéra Viktora Orbána Barnier "je mezi těmi, které budeme moci (V4) podpořit". Sám Babiš se k této otázce nechtěl vyjadřovat.

 

Právě se děje

Další zprávy