Babička upadla s vnučkou, dcera ji dala k soudu. Uspěla

Martin Novák Martin Novák
5. 6. 2012 14:15
Soudce rozhodl, že Australanka zanedbala bezpečnost, když si nerozsvítila nad schody
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Sydney - Spory a konflikty se odehrávají zcela jistě v každé rodině. Horší je, když se příbuzní nakonec setkají až u soudu, nebo když dokonce justice řeší případ, ve kterém figurují rodiče a jejich dospělé děti.

Australský soudce musel řešit kauzu, která je dost neobvyklá a výjimečná. Dcera zažalovala svoji matku, která klopýtla a nedopatřením zranila svoji vnučku, tedy dceru své dcery.

Po dlouhých měsících soud došel k závěru, že babička za těžké zranění vnučky nese odpovědnost a je vinná. Zatím však nebyla zveřejněna výše pokuty, kterou má své dceři a jejímu manželovi zaplatit.

Hannalore Hoffmannová trávila v lednu 2006 čas se svojí dcerou Susan a jejím manželem Jasonem Bolandem na venkovské chatě v Novém Jižním Walesu.

Foto: Aktuálně.cz

Starala se také o půlroční vnučku Molly. Ta jednoho dne ráno začala plakat a nebyla k utišení. Babička se ji rozhodla přenést z horního patra do přízemí. Nechtěla ostatní v domě budit, takže nerozsvítila světla nad schodištěm.

Bylo půl šesté ráno, a když scházela s holčičkou dolů, upadla. Dítě stále držela v náručí, utrpělo však vážné zranění hlavy.

A začala rodinná tragédie. Dcera s manželem se ženu rozhodli žalovat za zanedbání péče. Hoffmannová zase zažalovala architekta domu a všechny, kteří se podíleli na stavbě schodiště.

Tvrdila, že schodiště nemá zábradlí, zábrany proti uklouznutí. Tyto žaloby ale soudci zamítli.

V procesu s Hoffmannovou se tribunál v rozhodnutí o vině řídil hlavně tím, že si obžalovaná nerozsvítila.

U soudu pětapadesátiletá žena vypověděla, že scházela se schodů opatrně a pomalu. Soud však rozhodl, že pro bezpečnost dítěte neučinila vše, když nerozsvítila.


 

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Zprostředkovatelé ubytování typu Airbnb mají s úřady sdílet údaje o smlouvách

Zprostředkovatelé turistického ubytování v soukromí formou digitálních platforem typu Airbnb zřejmě budou povinni sdílet s českými úřady informace o uzavřených smlouvách. Předpokládá to novela zákona o podmínkách podnikání v cestovním ruchu, který ve středu zrychleně ve stavu legislativní nouze schválila Sněmovna. Nová povinnost by mohla podle ministerstva pro místní rozvoj pomoci při trasování lidí, kteří přišli do styku s člověkem nakaženým novým typem koronaviru.

Projednání zákona ve stavu legislativní nouze zpochybňovali politici ODS. "Airbnb je vyřešeno na několik let," podotkl Marek Benda v souvislosti s nynějším zákazem vstupu cizinců do Česka. Podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury by byl návrh i v obvyklém schvalovacím režimu přijat dřív, než do Česka dorazí první turisté.

Ministryně Klára Dostálová (ANO) dala zákon do souvislosti s chytrou karanténou. Projekt má díky údajům z mobilních telefonů či platebních karet pomáhat odhalit, koho mohli nakazit lidé trpící nemocí covid-19.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy