Australan staví na svém pozemku nový Stonehenge

gaz
25. 3. 2008 12:00
Hotov bude do zimního slunovratu
Foto: new7wonders.com

Melbourne - Australský podnikavec se odhodlal k nevšednímu činu. S úderem zimního slunovratu 21. prosince má na jeho pozemku stát přesná kopie keltského monumentu Stonehenge.

"Dělám to, protože můžu," prozradil agentuře AP bývalý majitel úspěšného pivovaru Ross Smith. "Nikde na světě nebyl ještě kompletní Stonehenge postaven."

Nový Stonehenge sice nebude tak starý jako ten anglický, oproti tomu původnímu však bude mít některé výhody. Například se ho budou moci návštěvníci dotýkat.

Více o Stonehenge:

Smith doufá, že se mu tímto dílem na jeho pozemek v západní Austrálii podaří přilákat 200 až 300 tisíc turistů ročně. Svůj projekt, který nazval "Henge", chce také nabízet k pořádání svatebních obřadů.

Henge stojí 1,26 milionu dolarů a jeho součástí bude 101 granitových kamenů. Kromě toho zde Smith nechá postavit také dětský koutek a informační centrum. Na místě chce vybírat vstupné.

Komplex menhirů a kamenných kruhů Stonehenge stojí v jihoanglickém hrabství Wiltshire, přibližně 13 kilometrů severně od města Salisbury. Byl postaven v letech 3000 až 1600 před Kristem. Větší kameny byly kvůli stabilitě ve dvacátém století zality do betonu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy